халцедон

Один з найпопулярніших в світі каменів виробів, здатний похвалитися не тільки багатою палітрою колір і відтінків, але і доступною ціною.

  • Мінерал: Кварц
  • Колір: Все
  • Твердість по Моосу: 6, 5-7
  • Щільність: 2, 58-2, 64 г / см 3

Історія халцедону

Камінь халцедон був відкритий в Стародавній Греції. Видобутку самоцвітів в цій державі надавали особливого значення. Часом заради завоювання дорогоцінних копій затівались справжні війни. І одним з таких багатих цінними мінералами міст був Халкидон, розташований на березі Мармурового моря. Камені в ньому добувалися самих різних кольорів і відтінків, проте за структурою вони були ідентичними, тому їх об'єднали однією назвою - халцедон.

Згадки халцедону можна знайти в Одкровенні Іоанна Богослова, де цей камінь згаданий в описі стін небесного граду в Єрусалимі.

Фізико-хімічні властивості халцедону

Палітра халцедону дуже різноманітна: від блідих відтінків до яскравих кольорів. Найчастіше зустрічаються жовті і білі тони. Мінерал напівпрозорий, є різновидом кварцу. Твердість за шкалою Мооса досить висока - від 6, 6 до 7. Хімічна формула каменю SiO 2 - оксид кремнію з різними включеннями інших оксидів, заліза та ін.

У класичному розумінні халцедоном вважаються камені кварцу світло-сірого, блакитного, молочно-блакитного і ніжно-бузкового кольору. Однак важливо пам'ятати, що насправді мінерал налічує велику кількість різновидів. Перелічимо найбільш відомі з них:

родовища халцедону

У промислових масштабах камінь видобувають в Індії, Базиліо, Урагвае, на Мадагаскарі, в США. У Росії самоцвіти добувають на Чукотці, в Сибіру, ​​в Закавказзі, а також в Криму.

Найвідоміший і старий центр обробки якісних халцедонов розташований до Німеччини, там же є і родовища каменю. Крім того, активно видобувають халцедони на Шрі-Ланці, в Чехії і Польщі.

Лікувальні та магічні властивості халцедону

Халцедон - камінь з жіночим началом. Амулети з халцедону позбавляють від туги і оберігають від поганого слова і пристріту. За допомогою цього каменю відганяли злих духів.

Лікувальні властивості халцедону настільки ж різноманітні, як і його забарвлення. Літотерапевт «призначають» халцедон в залежності від його різновиду. Вважається, що блакитні та зелені камені виліковують нервову систему, працюючи як антидепресант. Вони допомагають при нервовому виснаженні, а покращують сон.

Однак важливо знати, що у халцедону є і протипоказання. Його тривале застосування погіршує кровообіг, і іноді може призвести до дисфункції органів кровотворення.

Кому підходить халцедон

На думку астрологів, кожному знаку Зодіаку підходить свій вид халцедону. Рожеву і білу різновид халцедону рекомендується носити Терезам і Діві. Чорний камені підходять Скорпіону. Стрільця краще вибрати для себе червоний халцедон-сердолік.

Винятком з правил, мабуть, можна вважати Водолія - ​​йому можна носити будь-який різновид халцедону.

Залиште Свій Коментар