сердолік

Камінь любові і відданості з групи халцедонов, відомий ще з часів стародавнього Єгипту, здатний вилікувати від усіх хвороб і душевних ран.

  • Мінерал: Халцедон (кварц)
  • Колір: Відтінки червоного і рожевого
  • Твердість по Моосу: 7
  • Щільність: 2, 6 г / см 3

Історія каменю сердолік

Згадки про це мінералі зустрічаються в літописах з давніх часів. Так, наприклад, в Єгипті сердолік був каменем богині Ізіди - покровительки домашнього вогнища, любові і гармонії. Щоб звернути на себе її прихильний погляд, з цих мінералів вирізали лист конюшини і носили як амулет на шиї або в персні.

Інша назва сердоліку - карнеол, походить від латинського слова cornus, що означає «ягода кизилу». В різні часи і в різних країнах сердолік називали по-своєму. На Русі цей камінь носив назву «лінкуріт».

Хіміко-фізичні властивості сердоліку

Сердолік належить до групи халцедонов, і хімічна формула його SiO 2 .Тобто, по суті, він є оксидом кремнію.

Колір сердоліку залежить від кількості домішки заліза.

родовища сердоліку

Найвідоміше місце розробки в Росії знаходиться в Східному Сибіру, ​​а також в Амурській області, в Якутії, на Чукотці і в Бурятії. Також досить великі родовища розташовані в Індії, США, Бразилії та Уругваї. Найцінніші екземпляри сердоліку, мають червонуватий відтінок, знаходять в пустелі Гобі. Ці камені утворюються в поствулканіческіх розчинах, насичених водою, в основному, в базальтових породах.

Дуже рідко, сердолік має первинну забарвлення. Одне з небагатьох родовищ подібних сердоліків розташоване на Кримському півострові. Більша ж частина каменів утворюється в результаті процесу окислення сірого халцедону.

Як відрізнити натуральний сердолік від підробки

В основному, штучний сердолік роблять із пластику. Зустрічаються вироби зі скла, але так як процес виготовлення з цього матеріалу досить трудомісткий, то подібні фальшивки рідко з'являються на ринку. Щоб відрізнити натуральний камінь, можна скористатися одним з наступних способів.

  • Подряпини. Натуральний сердолік дуже складно подряпати, а ось сліди на пластиковому прикрасі при спробі подібного фізичного впливу залишити легко.
  • У натуральному камені обов'язково повинні бути присутніми чіткі і рівні смужки.
  • Скляна підробка буде відрізнятися від природного сердоліку сильним блиском. Натуральний камінь має матову поверхню.

Окремим видом підробленого сердоліку є смугастий агат, пофарбований нітратом заліза. І хоча забарвлення є лише поверховою і проникає в камінь не глибше пари міліметрів, щоб напевно відрізнити таку імітацію, доведеться розколоти камінь.

Магічні і цілющі властивості сердоліку

Існує таке поняття, як «сердолікотерапія». Цей камінь використовується для лікування обширного списку захворювань. У ньому присутні і гангрена, і різні шкірні хвороби. Також, цей мінерал здатний допомогти в нормалізації кісткової структури і позбавленні від більшості захворювань внутрішніх органів. При носінні прикраси з сердоліку, подряпини і рани заживають набагато швидше.

Крім іншого, сердолік-карнеол благотворно впливає на склад крові. Його рекомендується носити людям при різних захворюваннях головного мозку, судин, а також для стабілізації нервової системи.

Що ж до магічних властивостей сердоліку, то і їх досить багато. Але в першу чергу він є талісманом в любовних відносинах, покровителем шлюбу і покращує відносини між подружжям. Сердолік пом'якшує характер власника і перешкоджає спалахів гніву. Якщо є люди, які заздрять або ненавидять вас, то прикраса з сердоліком здатне захистити вас від негативних посилів цих людей.

Вважається, що сердолік - камінь справедливості, і він допомагає своєму власникові успішно завершити судові тяжби.

Кому підходить сердолік або карнеол

Завдяки своєму добродушному характеру, сердолік підходить для всіх знаків Зодіаку. Але деяким з них він допомагає в більшій мірі.

Якщо прикраси з сердоліку будуть носити представники Близнюків, то вони виявлять в собі приховані таланти і можливості, а їх характер стане м'якше. Для Тельців карнеол стане любовним талісманом. Левам сердолік підходить становити не менше - він допоможе зміцнити здоров'я.

Якщо ви вибираєте оправу для каменю, варто пам'ятати, що сердолік повинен знаходиться в оздобленні зі срібла або мельхіору.

Залиште Свій Коментар