чароит

Рідкісний камінь, зустрічається тільки на території Росії, але встиг підкорити своєю красою та унікальністю весь світ.

  • Мінерал: Чароит
  • Колір: Фіолетовий, бузковий, світло-коричневий
  • Твердість по Моосу: 5-5, 5
  • Щільність: 2, 5-2, 6 г / см 3

Історія відкриття чароита

Перший чароит був виявлений в 1948 році в Якутії на вододілі річок Чара і Токко російським геологом В.Г. Дитмаром. Саме ж чароітовое родовище відкрили Ю.А. Алексєєв і Ю.Г. Рогов тільки в 1973 році при будівництві якутського БАМу.

Для пошуку аналогів нового мінералу Ю.Г. Рогов був відряджений до Франції спеціально, щоб порівняти бузковий зразок з екземплярами каменів з колекції Лувра, яка на той момент вважалася повним зібранням порід з усього світу. Виявилося, що каменю подібного чароита ще ніхто з геологів не бачив. Співробітники Лувру запропонували Рогову продати його за хорошою ціною, але той звичайно відмовився. У 1977 році назва чароита, дане йому на честь річок, на яких його виявили, було зареєстровано офіційно.

Фізико-хімічні властивості чароита

Камінь чароит ставиться до піроксенових групі. Це досить м'який камінь. Гарний бузковий колір чароита обумовлений наявністю домішок марганцю, крім якого до складу мінералу входять оксиди алюмінію, натрію, стронцію, заліза, рідкоземельні метали. Забарвлення каменю нерівномірний, волокнистий візерунок може бути утворений смугами і включеннями різних кольорів: білого, ніжно-бузкового, лавандового, коричневого.

Зустрічаються також чароита, які після шліфування проявляють ефект «котячого ока», такі камені цінуються вкрай високо.

родовища чароита

У світі відомо тільки одне родовище чароита «Бузковий камінь», яке знаходиться в Росії між Якутією і Іркутської областю. Запаси каменя швидко виснажуються, тому влада наклала обмеження на його видобуток в розмірі не більше 100 тисяч тонн в рік. Видобуток мінералу пов'язана з додатковими труднощами, так як розробка ведеться в умовах крайньої холоду на вершині гори в сейсмонебезпечному районі.

Зважаючи на ці причини, а також природної краси чароита, не дивно, що ціна його досить висока. Так 1 кг необробленого якісного самоцвіту коштує близько 100 доларів США, тоді як в готовому виробі, в залежності кольору, невеликий камінь може бути оцінений в 50-80 доларів.

Цілющі і магічні властивості чароита

Чароит став відомий людству відносно недавно, але його вже оцінили сучасні езотерики і літотерапевт. Так як камінь чароит є поглиначем і акумулятором енергії, пластини з нього кладуть на хворі і запалені ділянки тіла для полегшення наслідків травм і «витягування» інфекції. Масаж каменем акупунктурних точок позбавляє від мігрені і спека.

Також вважається, що бузковий мінерал допомагає виведенню каменів з нирок і жовчного міхура. Чароит має сильну заспокійливу дію на нервову систему, розслаблює і знімає стресову напругу.

Екстрасенси і віщуни використовують чароит, щоб влитися в енергетичні потоки, для єднання з силами природи. Гармонізації стосунків у сім'ї сприяють статуетки та інші декоративні виробів з чароита, розташовані в місцях частого спільного перебування домочадців, наприклад, кухні, вітальні. Чароит в спальні допоможе домогтися взаєморозуміння партнерів і налагодити інтимне життя.

Кому підходить чароит

Чароит - це камінь особистостей, схильних до глибоких міркувань і творчим дослідженням, він налаштовує на філософський лад і сприяє концентрації думки. Талісман у вигляді кулі з чароита добре мати на робочому столі письменникам, вченим, діячам різних областей мистецтва.

Якщо ж мова йде про знаках Зодіаку, то важливо знати, що чароит - камінь Венери, і найкращим чином підходить Терезам, Близнюкам і Водоліям. На представників інших знаків він також може мати сприятливий, але досить слабкий вплив, або зовсім не проявити себе.

Найголовніше, що чароїт не несе в собі агресивної енергії і стане відмінним талісманом для свого володаря.

Залиште Свій Коментар