Колекція великодніх яєць Фаберже «Чотири сезони»

Унікальна колекція включає в себе 4 дорогоцінних яйця, що втілюють чотири пори року - для кожного обраний свій дорогоцінний камінь і колірне рішення.

Починаючи з 1885 року, коли Олександр III замовив у Фаберже для своєї дружини, імператриці Марії, найперше дорогоцінний пасхальне яйце, назва ювелірного дому незмінно асоціюється з цими незвичайними творами. Яйця Фаберже давно стали неймовірно бажаними і цінними об'єктами полювання колекціонерів по всьому світу. І на протязі 2015-2016 років одне за одним були представлені публіці ще 4 вироби - крашанки з колекції «Чотири сезони» (від англ. - «Four Seasons»).

Кожне з яєць має прямий зв'язок з певною порою року - навесні, влітку, восени, і взимку. Вироби висотою 10 сантиметрів і шириною 7 сантиметрів виконані із золота різних відтінків і інкрустовані безліччю дорогоцінних каменів.

Для яйця, який втілює весняний сезон були обрані смарагди і турмаліни Параїба кольору «електрик», окремі акценти розставлені за допомогою діамантів - всього 6068 каменів загальною вагою 168 карат.

«Літній» яйце вийшло дуже яскравим і барвистим завдяки поєднанню різнокольорових сапфірів (синіх, жовтих, рожевих, блакитних) і безбарвних діамантів. На створення коштовності пішло 6372 каменю загальною вагою 133 карата.

Яйце «Осінь» навіває спогади про темно-червоної з жовтими сполохами листі дерев, осінньому дощі і золоті заходи. Для інкрустації використані глибокого кольору рубіни, ніжно-блакитні сапфіри і тонкі доріжки діамантів - всього 5587 каменів.

«Зимове» яйце виблискує 1660 «крижаними» діамантами і додатково прикрашене світло-блакитними аквамаринами в формі ромбів і крапель. Всього використано 6720 каменів загальною вагою 124 карата.

Ще однією особливістю колекції є те, що кожне яйце має секрет - верхня частина відкидається і виріб перетворюється в шкатулку з мініатюрною підставкою для кільця. Що ж, при погляді на творіння знаменитого бренду, мабуть, не так вже й легко буде з упевненістю сказати, що перед нами - ювелірний виріб, предмет для прикраси інтер'єру або чудова упаковка для дорогоцінного подарунка, вартість якої цей подарунок може легко перевершити?