Тааффеіт

Унікальний дорогоцінний камінь, відкритий всього 70 років тому і представлений лише кількома десятками примірників на весь світ.

  • Мінерал: Тааффеіт (Магнезіотаааффеіт-2N2S)
  • Колір: Відтінки рожевого і бузкового
  • Твердість по Моосу: 8
  • Щільність: 3, 61 г / см 3

Історія тааффеіта

Історія цього каменю налічує лише 70 років. У листопаді 1945 року геммолог Едвард Чарльз Річард Тааффе займався вивченням шпінелі. Вчений розглядав екземпляри і фіксував їх властивості на папері. Один екземпляр відрізнявся від інших каменів. Для більш детального вивчення Тааффе відправив самоцвіт в лондонську лабораторію.

У лабораторії зробили висновок про унікальність хімічних і фізичних властивостей каменю. Ім'я самоцвіту присвоїли в 1951 році. Цілком очікувано мінерал був названий на честь самого Річарда Тааффе.

Фізико-хімічні властивості тааффеіта

В ході досліджень була виведена хімічна формула мінералу Mg 3 Al 8 BeO 16.

Твердість по Моосу дорівнює 8, 5, щільність всього 3, 61 г / см 3. Колір каменю тааффеіта варіюється в залежності від його складу: забарвлення буває яскравим і блідим, в основному представлений відтінками рожевого і бузкового.

Тааффеіт добре просвічується, блищить як скло і має подвійне переломлення. Саме ця властивість є наочним відмінністю каменю від шпінелі.

родовища тааффеіта

На сьогоднішній момент існує два місця, де видобувають тааффеіт. Це острів Шрі-Ланка і Танзанія. Хоча камені тааффеіта знаходять вкрай рідко, часом серед них трапляються досить великі екземпляри. Найбільший зі знайдених мінералів важить більше 70 карат.

Незначні знахідки тааффеіта були виявлені в Китаї, на Мадагаскарі і в Австралії.

різновиди тааффеіта

Незважаючи на виняткову рідкість тааффеіта, існує кілька різновидів цього мінералу.

  • Мусгравіт. Вперше був виявлений в 1967 році в Австралії. Ще одним місцем видобутку даного різновиду тааффеіта став острів Шрі-Ланка, родовище Елахар.
  • Тапробаном. Ім'я каменю була дана на честь острова Тапробан (нинішній Цейлон).

Лікувальні та магічні властивості тааффеіта

Камінь відомий дуже недавно, і через те, що знайти його надзвичайно складно, цілющі властивості тааффеіта вивчити в повній мірі поки не вдалося.

Однак було відмічено, що самоцвіт притягує здоров'я. Бували навіть повідомлення про те, що власники тааффеіта виліковували від гіпертонії і діабету.

Залиште Свій Коментар