Топаз

Топаз - напівдорогоцінне прозорий камінь, мінерал, що відноситься до класу силікатів.

  • Мінерал: Топаз
  • Колір: Відтінки блакитного, жовтого, рожевого, коричневого і зеленого
  • Твердість по Моосу: 8
  • Щільність: 3, 49-3, 57 г / см 3

Топаз є найтвердішим мінералом в своєму класі. Має сильний скляний блиск з перламутровим відливом.

Кристал топазу може мати різноманітні кольори: зустрічаються камені синіх відтінків, блакитні топази, рожеві топази. Однак при тривалому впливі сонячних променів камені втрачають забарвлення, тому мінерали, знайдені біля поверхні землі, зазвичай майже безбарвні.

родовища топазів

Вперше топаз був виявлений на острові Топазіос в Червоному морі, звідки, ймовірно, мінерал і отримав свою назву. За іншою версією найменування каменю походить від слова «тапас», що в перекладі з санскриту означає «вогонь».

У природі топази зустрічаються досить часто, кристали можуть бути великими, вагою до сотень кілограм. Основні родовища зосереджені в Бразилії, США, Японії, Австралії, Бірмі та ін. На території Росії топази видобуваються на Уралі і Забайкаллі.

Ціни на топази різних кольорів

Завдяки різноманітності колірної гами і невисокої вартості топази є дуже популярними серед ювелірів. Більшість топазів, призначених для виготовлення прикрас, проходять процедуру облагородження, яка полягає в опроміненні і термообробці кристалів для додання їм більш насиченого кольору. Незважаючи на те, що облагороджені камені виглядають набагато яскравіше і ефектніше, вартість їх при цьому знижується.

Найбільш дорогими є природні топази насичених рожевих і фіолетових тонів. Також цінуються блакитні, жовті, золотисто-коричневі камені. У ювелірних виробах найчастіше використовують топази діамантовою і смарагдового огранювання. Великі колекційні екземпляри на ринок виходять у вигляді кабошонов або зовсім без обробки.

Як уже згадувалося, вартість топазів не дуже велика, і в більшій мірі це пов'язано з тим, що майже 99% каменів, що мають яскраві та насичені кольори, були схильні до опромінення і їх колір був штучно посилений.

Ціни на топази Sky Blue і London Blue (інакше називають лондонський топаз) коливаються в районі 1000 рублів за 1 карат. Камені Swiss Blue коштують близько 500-700 р / карат, втім, схожі ціни і на рожеві топази. Приблизно в цих же рамках знаходяться ціни і на мінерали з красивою назвою «імперіал».

Лікувальні властивості

Стародавні цілителі використовували топаз для лікування шлунково-кишкового тракту, при отруєннях і виразках. Крім того, вони вважали, що цей камінь може загострити смакові відчуття, тому їм часто прикрашали посуд. Топази захищають від простудних захворювань і підвищують імунітет. Вони мають заспокійливу дію і лікують психічні та нервові розлади.

Бездітним подружнім парам амулет з топазу допоможе обзавестися довгоочікуваним потомством. Блакитні кристали сприяють загоєнню ран і мають кровоспинні властивості. Топаз на шиї може полегшити бронхо-легеневі захворювання.

Магічні властивості топазу

Топаз - камінь розсудливості, дружби, душевної чистоти і радості. Він вселяє в людину надію і оптимізм, здатний позбавити від депресії і поганих думок. Блакитний топаз здавна був талісманом моряків, вважалося, що він утихомирює стихію і захищає мандрівників від негараздів на шляху. Золотистий топаз - камінь освіти, щастя і благоденства, крім того, він може викривати таємні змови. Рожеві камені привертають любов. і запалюють почуття. Топаз загострює інтуїцію, наділяє даром передбачення. Він допомагає своєму власникові розташувати до себе оточуючих, здобути прихильність правителів.

Кому підходить топаз

Топаз необхідний тим, кому в процесі своєї діяльності доводиться багато спілкуватися з іншими людьми - дипломатам, психологам, керівникам. Бізнесменам прикраси з топазом принесуть удачу в фінансових справах, камінь допоможе розпізнати обман і справжні наміри партнерів. Як амулета або талісмана топази краще носити в золоті у вигляді кільця на вказівному пальці, також підійде підвіска з топазом.

Якому знаку Зодіаку підійде топаз? Цей красивий камінь можна носити практично всім знакам, але особливо астрологи рекомендують топази народженим в листопаді стрільцям і скорпіонів. Жінок цих знаків він робить надзвичайними, а чоловіків наділяє розумом і мудрістю.

Залиште Свій Коментар