8 фактів про срібло, які варто знати

Вам подобаються прикраси зі срібла? Тоді вам буде цікаво дізнатися про те, які секрети таїть в собі цей дорогоцінний метал.

Срібло відоме людству більше 6000 років. Його носили ще єгипетські фараони, а воїни Олександра Македонського активно застосовували його для лікування ран. Срібло є універсальним матеріалом не тільки в ювелірній промисловості, а й має ряд властивостей, про які знають далеко не всі. Ми зібрали найдивовижніші факти про благородному металі, які змушують подивитися на срібло з іншого ракурсу.

секрет потемніння

Срібні вироби не схильні до корозії, їм не страшний контакт з водою і багатьма кислотами (на відміну від золота воно не розчиняється в царській горілці). Незважаючи на це вони часто темніють. Це пов'язано з домішками, які можуть бути присутніми в сплаві. Вважається, що чим вища проба, тим в ній менше міді, яка окислюючись забарвлює срібло в неприємний чорний відтінок.

ворог бактерій

Срібло має антибактеріальну властивість і може вбити 650 видів різноманітних бактерій. Саме тому багато авіакомпаній використовують в своїх літаках воду, яка була оброблена сріблом. Це рятує від поширення на борту інфекційних захворювань. З тієї ж самої причини деякі господині кидають срібні монети в молоко, щоб воно довше залишалося свіжим і не прокисає. Такий спосіб зберігання молока поширений в Америці.

стародавній лікар

З давніх часів благородний метал застосовували в медицині. Ще в Давньому Єгипті тонкі листи срібла прикладали до ран хворих, щоб вони швидше гоїлися. А в Швейцарії за допомогою срібла лікували зубний біль. Для цього пацієнтові давали монету, він прикладав її до хворого зуба і через деякий час біль стихала.

Харчова добавка

Сьогодні срібло іноді застосовують в харчовій промисловості, де воно більше відомо, як добавка Е174. Її використовують для прикраси кондитерських виробів і використовують в мінімальних кількостях. До речі, в натуральних продуктах воно теж присутня, наприклад, його багато в звичайному яєчному жовтку.

Срібло в людині

Цікаво, що в тілі людини також є срібло. Воно концентрується в головному мозку, в шкірі, надниркових і печінки. Надмірне вживання срібла може привести до захворювання під назвою аргироз, коли шкіра людини забарвлюється в сірий, синюватий або сріблястий відтінок. Лікувати цю недугу поки не навчилися.

Країна срібла

Одного разу італійський мореплавець Себастьян Кабот зустрів моряка, який стверджував, що бачив країну, де є гори срібла. Зацікавлений мандрівник відправився на пошуки дорогоцінного металу в Аргентину, але срібла там не знайшов. Вважається, що саме завдяки цій історії держава отримала таку назву, тому що аргентум з латинської - срібло.

Борець з дощем

Кожен з нас не раз чув вираз «розгін хмар». Особливо, перед великими святами і парадами. Але мало хто знає, що запобігають дощ завдяки йодистого срібла. Найчастіше його розпилюють над хмарами з літаків.

прабатько рубля

До розвитку всіляких галузей виробництва (електротехніка, фотографія, радіотехніка), на яких сьогодні застосовують срібло, його використовували переважно для виготовлення посуду, ювелірних прикрас і грошей. На Русі в якості валюти виступали довгасті срібні бруски. Їх рубали, якщо якась річ коштувала менше, ніж весь злиток. Такі гроші називалися рублями. Ця назва російських грошей дійшло і до наших днів.

Як бачимо, срібло - це не тільки гарний метал з приємним місячним блиском, який ми звикли бачити в ролі ювелірного матеріалу. За своєю привабливою оболонкою він таїть ще чимало таємниць, і можливо, не всі вони ще розгадані.

Залиште Свій Коментар