шпінель

Гарний напівдорогоцінне каміння, представлений вражаючою палітрою відтінків і досягає часом вартості порівнянної з якісними рубінами і сапфірами.

  • Мінерал: Шпінель
  • Колір: безбарвний, відтінки червоного, синього, зеленого, жовтий, фіолетовий, сірий, чорний
  • Твердість по Моосу: 8
  • Щільність: 3, 57-3, 72 г / см 3

Є кілька версій походження назви шпінелі. За однією з них назва пов'язана з формою каменю і пішло від слова «spinell», що в перекладі з латинської мови означає «шип». За іншою - камінь отримав таку назву завдяки своєму незвичайному блиску.

Історія шпінелі

Цей мінерал був відомий вже в Стародавній Русі, його називали «лал» і використовували як лікарський засіб і застосовували для втамування спраги. Згадки про нього зустрічається в записах Марко Поло в XIII столітті. У документах, датованих IX століттям нашої ери, також є відомості про видобуток «лала» на Памірі.

Фізико-хімічні властивості шпінелі

Шпінель відноситься до оксидів. Хімічна формула - MgAl2O4.

Колірна гамма цього мінералу відрізняється великою різноманітністю: всі відтінки червоного аж до оранжево-червоного, зелений з переходом в чорний. Камінь може бути як повністю прозорим, так і майже не просвічує. Як правило, шпінель має правильну геометричну форму або октаедра, або додекаедру.

Серед різновидів мінералу виділяють благородну шпінель, звичайну, хромовую і Ганіта (цинкова шпінель).

До благородної шпінелі відносять рубінову, сапфірову, рубицелл, рубін-бале, східний аметист, блакитну і зелену шпінель. Звичайна шпинель - це камені темно-зеленого і чорного кольору, зустрічаються найбільш часто; різновиди - Цейлон і плеонаст - містять велику кількість заліза. Хромова шпинель - густого чорного кольору.

родовища шпінелі

Найбагатші місця видобутку благородної різновиди шпінелі розташовані на Цейлоні, в Індії, на Памірі і в Таджикистані. Крім того, шпінель зустрічається в Росії: на Південному Уралі, Південному Прибайкалля і в Якутії.

Яскраво-червона рубінова шпінель видобувається в М'янмі на Могокском родовищі, там же де знаходять одні з кращих в світі рубінів. Також камені зустрічаються Таїланді, Індії, Бразилії, в Афганістані і на Шрі-Ланці.

Як відрізнити штучну шпінель

На жаль, самостійно відрізнити підроблений камінь від натурального неможливо. Єдиним очевидним знаком, що перед вами імітація, може бути ціна: вартість благородної шпінелі починається від 20 до 30 доларів за карат, а камені яскраво-червоного або синього кольору і хорошою чистоти можуть обійтися від декількох сотень до декількох тисяч доларів за карат.

Якщо у вас виникли будь-які підозри щодо походження каменю, найкраще звернутися до ювеліра для підтвердження його автентичності.

Цілющі і магічні властивості шпінелі

Камінь, який має насичений червоний колір, вважався відмінним амулетом для чоловіків. Жінки також могли носити кільця з цим мінералом для залучення любові у своє життя.

Вважається, що прикраса з шпинелью підходить людям, чия робота пов'язана з роз'їздами. Як уже згадувалося, цей камінь в медицині використовували ще в Стародавній Русі. Він здатний очищати кров, зупиняти кровотечі і позбавляти від різних інфекційних захворювань і запалень. Шпінель допомагає зміцнити імунітет свого власника і поліпшити зір.

Особлива цінність шпінелі в тому, що цей камінь сам формує сприятливі умови для життя власника, приносячи йому удачу у всіх справах.

Кому підходить шпинель

Єдиний знак Зодіаку, який може використовувати позитивну силу шпінелі на 100% - це Лев. Саме йому цей камінь буде допомагати в усіх справах, посилювати вроджене чарівність і благородство. Крім цього, шпінель буде підживлювати власника енергією, що дозволить уникнути занепаду сил, який раптово наступають у людей цього знака час від часу.

Допускається періодичне носіння прикраси зі шпинелью людям, чия робота пов'язана з постійним роз'їздами і вимагає швидкого прийняття рішень. Але варто пам'ятати, що цей мінерал дуже свавільний і примхливий, з ним слід бути обережним і не зловживати його допомогою.

Залиште Свій Коментар