Як чистити перли в домашніх умовах

Перли - це унікальна коштовність, яку знаходять в раковинах молюсків, і потрібно знати, як дбає про неї і доглядати. А головне - як почистити перли, не зашкодивши йому.

Так як в складі перлів є тільки 2% води, то при її нестачі перлини з часом втрачають свій блиск і можуть почати розшаровуватися. Надлишок вологи також негативно впливає на перли - він мутніє і втрачає свій природний блиск.

Перли «боїться» 4 речей:

  1. Дуже яскраве світло.
  2. Підвищена температура.
  3. Висока вологість.
  4. Пил.

Яким же повинен бути правильний догляд за перлами в домашніх умовах?

Навіть звичайна домашній пил, який осідає на перлах і може залишити мікроподряпини на ньому, що призведе до втрати блиску. Тому зберігати його необхідно в коробочці, оббитих зсередини чимось м'яким. Крім цього, бажано тримати його окремо від інших прикрас.

Не варто надягати перли відразу після того, як вийшли з ванної. Як вже говорилося - підвищена вологість погано впливає на перли. Тим більше, не варто надягати його в дощову погоду. Адже крім вологи, перли піддається і впливу кислоти, яка з часом роз'їдає перламутрову оболонку і перлини втрачають блиск і «тануть».

Якщо плануєте подорож в жаркі країни, то не варто брати прикраса з перлів з собою. Під впливом яскравого сонця перлини також тьмяніють і втрачають блиск. До того ж далеко від дому вам буде складно як слід почистити перли та й прикраса в цілому своїми силами.

Пропонуємо вам прості та ефективні способи чистки перлів.

Є кілька способів для чищення перлів.

  1. Мильний розчин. Час від часу потрібно брати дитяче мило і, додавши теплої води, збивати піну. Потім, використовуючи м'яку серветку акуратно обробляти кожну перлину цієї пінкою. Після цієї процедури, перли необхідно протерти м'якою ганчіркою, періодично обполіскуючи її в чистій теплій воді. Сушити його потрібно тільки в горизонтальному положенні, розклавши на м'якій серветці. Так як при сушінні в підвішеному стані нитка розтягується.
  2. Професіонали ювелірної справи для чищення перлів використовують дуже слабкий розчин оцтової або соляної кислоти.
  3. Для чищення перлів можна використовувати і зубний порошок. Для цього треба помістити перлини до складу і потім намочити їх в дуже слабкому розчині яблучної або соляної кислоти. Протирати перлини можна ні в якому разі.
  4. Домашня чистка перлів також допускає використання картопляного крохмалю. Якщо ви протрете кожну перлину крохмалем, з неї будуть видалені забруднення і зайва волога.
  5. Для повернення природного блиску перлів використовують оливкову олію. Невелике його кількість треба нанести на м'яку серветку і протерти кожну перлину. Надлишки також потрібно прибрати після процедури м'якою ганчіркою.

Але в чому ж полягає найголовніший догляд за перлами? Головне - це носити перли. Неважливо, чи володієте ви класичним круглим перлами, перлами бароко або екзотичним перлами «суфле» - при зіткненні з чистою шкірою, він «оживає» сам по собі.

Залиште Свій Коментар