перламутр

Гарний органічний мінерал, що народжується в глибинах річок і морів.

  • Колір: Білий, сірий, чорний, відтінки рожевого, зеленого, блакитного
  • Твердість по Моосу: 2, 5-4
  • Щільність: 2, 7 г / см 3

походження перламутру

Перламутр - це внутрішній шар раковин. Назва німецьке і походить від двох слів: perl - перли і mutter - мати. Це надзвичайно гарне речовина накопичують усередині своїх раковин деякі види молюсків. Перламутр не відноситься до напівкоштовних або виробних каменів, але цінується ювелірами нарівні з ними за міцність і незвичайний блиск. З давнини їм прикрашали меблі, різні предмети для інтер'єру.

Треба сказати, що перламутр, як і сам перли, відомий людству з 2200 до н.е. Згадки про нього можна також знайти в Старому Завіті, Талмуді і Корані.

Фізико-хімічні властивості перламутру

У перламутру органічне походження (органогенний мінерал). Основним речовиною, як і в перлах, є арагонит. Перламутр - це карбонат кальцію, представлений у вигляді найдрібніших лусочок, зліплених між собою конхиоліном. Вміст води не перевищує 3%.

На особливу увагу заслуговує колір речовини. Він буває зеленим, блакитним, рожевим, білим, кремовим, золотим, сірим і навіть майже чорним. Така різноманітність виникає в результаті різного заломлення світла всередині лусочок арагонита.

Місця видобутку перламутру

Перламутр добувають в Перській Затоці, в водах Червоного моря, поблизу Цейлону, Японії, Борнео, в околицях Філіппін і деяких островів в Тихому океані в тропічному регіоні. Крім того, існують справжні ферми з вирощування культивованих перлів. Перламутр є побічним продуктом цього процесу і активно застосовується в різних галузях.

Області застосування перламутру

Як і в давнину, сьогодні за допомогою перламутру часто прикрашають інтер'єр. Їм інкрустують меблі, шкатулки, панно, віяла та інші предмети побуту. І, звичайно, як усім добре відомо, перламутр знайшов своє застосування і в ювелірній справі. Однак, якщо раніше його в основному поєднували з сріблом і іншими органічними матеріалами, то сучасна тенденція - це створення яскравих колекцій прикрас, в яких перламутр поєднується з дорогоцінними каменями, наприклад, діамантами, смарагдами, сапфірами.

Вже довгий час перламутр використовують для створення ґудзиків, клавіші музичних інструментів і навіть ложок для ікри. З перламутром роблять фарби для живопису.

Магічні і лікувальні властивості перламутру

Езотерики і чаклуни використовують перламутр в ритуалах як джерело енергії. З його допомогою прикрашають предмети для проведення ритуалів. Так створюється певний антураж. Незвичайні переливаються предмети допомагають сконцентруватися, підсилюють враження від проведення обрядів.

В Індії вважають, що вода з чаші, покритої перламутром, є воістину чарівним зіллям і використовується для привороту.

Літотерапевт стверджують, що перламутровий порошок може зцілити будь-яку хворобу, особливо цим славиться зелений перламутр. Існує також думка, що він підвищує імунітет, активізує мозок, і впливає на весь організм як потужний антидепресант.

Кому підходить перламутр

Астрологи вважають, що прикраси з перламутром з усіх знаків Зодіаку найбільше підходять Рибам і Водоліям: першим перламутр додасть сил і впевненості в собі, друге - вбереже від необачних вчинків і допоможе знайти своє покликання в житті.

Залиште Свій Коментар