Коштовне каміння Бразилії

Бразильська земля приховує справжні скарби: «морські» аквамарини, алмази, аметисти, смарагди, топази, турмаліни Параїба. Чудовий калейдоскоп, здатний закрутити голову будь-кому.

Які камені добувають в Бразилії

Алмази почали добувати в країні ще в XVIII столітті. Однак тоді видобуток йшла мляво, оскільки індійські алмази були представлені на ювелірному ринку широко і за низькою ціною. І лише через багато років світ оцінив божественну красу бразильського алмазу.

Аметист також в основному видобувається саме тут - найбільш поширені камені фіолетового і багряного відтінку. Виключно в Бразилії можна зустріти і сонячний цитрин. Крім того, саме в цій країні видобувається вкрай цінний імператорський оранжево-рожевий топаз (інакше - імперіал топаз).

Звичайно, не можна не згадати ще один унікальний камінь, головним родовищем якого донині залишається Бразилія - ​​це турмалін Параїба. До недавнього часу Параїба взагалі добувався тільки в цій країні, і назву свою отримав на честь штату, де був вперше знайдений в кінці минулого століття (1987 рік). Пізніше поклади цього турмаліну були знайдені в межах Мадагаскару і в Мозамбіку. Однак саме бразильське походження каменю робить його більш дорогим і бажаним.

Найбільші і відомі родовища Бразилії

Сьогодні землі країни відкрили людині запаси різних дрібних, напівкоштовних і дорогоцінних мінералів. Найбільш значущими є родовища, де видобуваються гірський кришталь, алмази, топази, берил для ювелірного виробництва, агат, турмаліни Параїба, аметисти, опал і смарагди.

Так, наприклад, на півночі і півдні (штат Байя) Бразилії в гранітних пегматитах видобуваються топази, турмаліни і берили. Широко відомі поклади корисних топазів: вони розташовані біля Кричу-Прету. Багатобарвні турмаліни зустрічаються в бразильському штаті Мінас-Жерайс. У кварцових жилах на території Вікторія-да-Конкіста знаходяться поклади аметистів, в базальтах штату Ріу-Гранді-ду-Сул - агат.

Основне родовище алмазів знаходиться в межах штатів Мату-Гросу, Гояс і Байя. Значну територію захопило родовище гірського кришталю - цілих п'ять штатів країни зайняті його покладами.

Дивовижні дорогоцінні знахідки

Найбільший на сьогоднішній день оброблений ювелірами аквамарин «Дон Педро» був виявлений в Бразилії ще на початку 80-х років. Умілі руки майстра-огранщика Бернда Мунштайнера надали каменю форму обеліска з ефектною гравіюванням в центрі. Колір кристала - синьо-зелений, висота - 35, 5 сантиметра, фактична вага - 2 кілограми або 10363 карата (до обробки мінерал важив цілих 45 кілограм).

Аквамарин «Дон Педро»

Сьогодні знаменитий аквамарин займає почесне місце в Вашингтонському музеї: сусідами «Дона Педро» стали алмаз Надії і сережки Марії-Антуанетти. Камінь названий на честь імператорів Бразилії Педру I і Педру II.

Найбільший смарагд у світі також був знайдений в Бразилії в штаті Байя. Його вага - 1, 9 мільйона карат. Баійскій камінь сьогодні оцінюється в 400 мільйонів доларів. Після вивезення з Бразилії він зберігався в Новому Орлеані, і мало не затонув під час повені в 2005 році. У 2008 році він був викрадений зі сховища. Його навіть намагалися продати на Ebay за 75 мільйонів доларів. Однак, пізніше камінь був вилучений поліцією штату Лос-Анджелес.

«Божественна Ефірна Кароліна» - ім'я рідкісного по своїй красі турмаліну Параїба. Його батьківщиною, природно, також є Бразилія. Вага мінералу - 192 карата. За весь час видобутку знайдено не більше 50 кілограмів цих каменів, а тому вони дуже цінні і коштують величезних грошей. Так, наприклад, вартість «Кароліни» оцінюється знавцями в суму від 25 до 125 мільйонів доларів.