кіаніт

Красивий яскравий напівдорогоцінне каміння, який допоможе зберегти ніжні й тендітні почуття закоханої пари.

  • Мінерал: Кіаніт
  • Колір: Блакитний, фіолетовий, зелений, жовтий, безбарвний, чорний
  • Твердість по Моосу: 4-7
  • Щільність: 3, 56-3, 67 г / см 3

Історія кіаніту

Назви кіаніту походить від давньогрецького слова «синій». Інша назва мінералу - дистен - в перекладі означає «сила».

У Росії ювелірний і виробний кианит, що поставлявся з Індії разом з іншими синіми каменями, іменували Бауса. Також називалися деякі інші сині камені, наприклад, світлі сапфіри і індіголіти. Вважається, що «Баус» походить від прізвища відомого торговця дорогоцінними каменями Джерома Боуса.

Фізико-хімічні властивості кіаніту

Колір кіаніту неоднорідний, залежить від домішок і освітлення. Основний відтінок синій, але зустрічається також фіолетовий, зелений, жовтий, сірий і чорний.

Хімічна формула каменю Al 2 O (SiO 4). В якості домішок можуть бути присутніми залізо, хром і марганець, рідше титан. Кіаніт різниться по прозорості. Прозорі екземпляри відносять до ювелірних каменів, а непрозорі - до виробних.

У дрібних видів кіаніту яскраво виражений плеохроизм. Показник заломлення від 1, 71 до 1, 75. Блиск каменю скляний, а на непрозорих зрізах - перламутровий з ефектом «котячого ока».

родовища кіаніту

Кіаніт - це мінерал, утворений під впливом високих температур і тиску, а також за участю газових флюїдів в високоглиноземистих породах.

Блакитні напівпрозорі кристали добувають в Швейцарії, в Австрії та Франції. У Бразилії добувають виробний кианит. Там розміри кристалів досягають 30 см. Родовища зелених кіаніту відомі в Кенії.

У промислових масштабах самоцвіти добувають в США, Австралії. До того ж, ще з XVIII століття кианит ювелірної якості в великих обсягах видобувають в Північній Індії.

Деякі види кіаніту добувають і в північній частині Росії, на півдні Уралу і на сході Сибіру.

Область застосування

Кіаніт використовують в якості вогнетривкого матеріалу, а також у виробництві порцеляни та кераміки.

З виробного каменю виготовляють предмети декору і (рідше) прикраси. З каменів ювелірної якості роблять кільця, сережки, брошки і кольє.

Магічні і лікувальні властивості кіаніту

Властивості кіаніту високо цінують в літотерапії. Фахівці стверджують, що кіаніт здатний вирішити проблеми сечостатевої системи у жінок.

Вважається, що кіаніт здатний дарувати власниці цнотливість і скромність. Кільце з кіанітом вбереже від чоловічого підступності і допоможе у виборі партнера. До того ж цей мінерал корисний надмірно емоційним людям. Він наповнює спокоєм і гармонією, відводить авантюрні ситуації і сприяє прийняттю вірних рішень.

Чоловікам кианит обіцяє багатство і вірність коханої. Крім того, цей камінь підтримує в своєму власника благородство і чесність, стаючи сподвижником доброчинності.

Кіаніт - хороший помічник у навчанні, так як покращує концентрацію і увагу, загострює зір і пам'ять.

Кому підходить кианит

Астрологи рекомендую носити кіаніт вибуховим натурам. Такими зазвичай вважаються Стрільці і Леви. Також кианит підійде Близнюкам, Ракам і Водоліям. Однак варто знати, що спокійних за характером людей камінь може пригнічувати. Нікому не варто носити пошкоджені кіаніти, так як їх дія на організм неоднозначно.

Кіану можна носити закоханим парам. Цей камінь послужить оберегом ніжних почуттів, а також буде сприяти взаєморозумінню і допоможе уникнути конфліктів в парі.

Бути власником кіаніту не означає постійно потрібно носити на собі. Краще одягати прикраси з ним на деякий час, а потім робити перерву.