Змійовик (зміїний)

Таємничий зелений камінь, чиє ім'я народилося з легенд і повір'їв.

  • Мінерал: Серпентин
  • Колір: Відтінки зеленого до майже чорного і бурого
  • Твердість по Моосу: 2, 5-4
  • Щільність: 2, 2-2, 9 г / см 3

Історія змійовика

Сучасна назва каменя - серпентініта, хоча більшості людей він все-таки відомий як змійовик. «Serpent» в перекладі з латинської означає «змія»: забарвлення каменя нагадує зміїну шкіру, звідси і назва «змійовик». А історія його оповита легендами.

За однією з них вважається, що змійовик - це скам'яніла шкіра вогняного змія - Великого Полоза, який охороняв вхід до печери з золотом. Той, хто знайде змійовик в горах, обов'язково знайде скарб.

Інша легенда свідчить, що Адам, спокусившись на вмовляння Змія-спокусника і покуштувавши яблуко з дерева пізнання, поперхнувся і виплюнув шматок на землю. Той звернувся в камінь, яким виявився зміїний. Саме через це, хтось вважає змійовик каменем пізнання, а інші - говорять про нього, як про небезпечне мінералі, здатному викликати біди.

Камінь має одне неймовірне властивість: при спеціальній обробці він розщеплюється на еластичні волокна, немов нитки. Відомо, що з таких ниток ткали вогнезахисну тканину ще за часів Петра I. Микита Демидов (1656-1725 рр.), Відомий зброяр, продемонстрував вогнетривке волокно з каменю в дії, кинувши його в камін і діставши його неушкодженим, ніж сильно здивував російського царя .

Фізико-хімічні властивості змійовика

Змійовик - досить щільна гірська порода з найтоншої волокнистої структурою. Забарвлення варіюється від жовтувато-зеленого до майже чорного. Плями на камені можуть бути великі чи дрібні, смугасті або круглі, в залежності від складу.

Зазвичай серпентини непрозорі, однак існує різновид, що носить назву «благородний зміїний» і кардинально відрізняється зовні від основної маси каменів. Останні володіють красивим жовтувато-зеленим кольором, прекрасно поліруються і просвічують по краях. «Шляхетний зміїний» дуже нагадує жадеїт.

Твердість за шкалою Мооса знаходиться в діапазоні від 2 до 4, а щільність не перевищує 2, 6 г / см 3.

Родовища змійовика (серпентину)

Змійовик відноситься до виробних каменів і не є рідкістю. У промислових масштабах його добувають в Індії, Таджикистані, Азербайджані, Казахстані, Нової Зеландії, Великобританії та Італії.

У Росії, зміїний добувають на Уралі, на Алтаї, в Оренбурзькій та Якутській областях.

Лікувальні та магічні властивості змійовика

Змійовик здавна наділяли особливими властивостями. Недарма раніше його носили тільки шамани і чаклуни. Вважається, що за допомогою серпентину можна було навести порчу або пристріт, приворожити коханого і навіть відвести чоловіка з сім'ї.

Останнім часом езотерики все більше стали говорити про захисні властивості каменю. Змійовик неодмінно варто носити тим, у кого є серйозні вороги. Крім того, мінерал - поглинач негативної енергії.

Літотерапевт радять зберігати лікувальні розчини в бульбашках з змійовика, вони стверджують, що камінь має універсальні антисептичні властивості. Браслети з серпентину сприяють нормалізації кров'яного тиску. Прикраси здатні зняти сильні головні болі.

Помічено, що у власників змійовика швидше проходить відновлення після хірургічного втручання і травм.

Кому підходить змійовик-зміїний

Якщо говорити про астрологію, то змійовик дуже підходить Діві і Козерогові. Він сприяє розвитку інтуїції і пам'яті.

Обереги з серпентину допомагають жінкам стає більш чуттєвими і спокусливими. Однак носити камінь рекомендується не частіше 1 разу на 4 дні. Після зняття необхідно промити його в проточній воді, щоб зняти негативний заряд енергії, накопичений за день.

Зовсім не підходить змійовик для Риб і Рака через різної енергетики.

Залиште Свій Коментар