їстівне золото

Хтось носить золоті кільця, хтось користується телефонами і ігровими приставками з золота. Але як щодо того, щоб харчуватися золотом?

Вперше золото в якості продукту харчування з'явилося на прилавку магазина в Лондоні в 2009 році. Однак для лікування різних захворювань воно застосовувалося в Європі вже середні століття. Ідею золото-терапії завезли з Китаю і арабських країн, де ще на початку тисячоліття алхіміки вивчали чудодійні властивості цього металу.

Влада Великобританії видали офіційний дозвіл на використання золота в харчовій промисловості. Потім ця ідея поширилася по всій Європі, а потім і інші країни Світу, в тому числі і Росію.

Їстівне золото випускається в якості харчової добавки під кодом Е175 і може бути представлено у вигляді листа, гранул, порошку, розчину. Воно не має ні смаку, ні запаху. Виробництво харчового золота - це досить трудомісткий процес, виготовлення однієї партії займає близько 10 годин.

В елітній кулінарії найчастіше використовують листи 24-х каратного золота, товщина яких становить десяті частки мікрона, а також гранули та стружка. Страви, прикрашені дорогоцінними металами, подаються в найдорожчих ресторанах світу в США, Японії, Туреччини.

Це десерти із золотою крихтою, цукерки та тістечка, загорнуті в золотий лист, шампанське з переливаються в бокалі конфетті. Вартість цих ласощів доходить до декількох десятків тисяч доларів.

Також популярний розчин колоїдного золота (розчин золотих мікрочастинок в демінералізованої воді), який використовують в медицині. Вченими вже доведено благотворний вплив на організм препаратів на основі цього металу.

Ще на початку ХХ століття німецький бактеріолог Роберт Кох отримав Нобелівську премію за відкриття унікальних властивостей золота в частині його гнітючої дії на бактерії, що викликають туберкульоз. В даний час золоті добавки застосовуються для лікування астми та бронхо-легеневих захворювань.

З боку серцево-судинної системи золото зміцнює стінки судин, покращує роботу серцевого м'яза.

Золоті БАДи приписують в якості додаткового лікування при психічних розладах, вони покращують кровотік в мозку, стимулюють розумову діяльність, знімають нервову напругу, пригнічують депресивні стани.

Золото допомагає боротися з онкологічними захворюваннями, руйнуючи ракові клітини, при цьому воно не токсичне і не приносить шкоди здоровим клітинам.

У США зараз ведуться активні дослідження застосування золото-терапії для лікування наркозалежності та алкоголізму.