Тонни золота і срібла в швейцарській каналізації

Схоже, що все, що пов'язано зі Швейцарією, набуває благородний відтінок. Навіть коли справа стосується поточних там стічних вод.

Так-так, ви не помилилися, мова про каналізацію. Як нещодавно було виявлено, за швейцарською дренажній системі плавають тонни цінних металів, в тому числі золота і срібла. І дякувати за це треба місцеву промисловість, що відома рясним їх використанням.

Так, в минулому році дослідники знайшли в стічних водах і в обложеному мулі 43 кілограми золота і добрі три тонни срібла. Золото в такій кількості коштує близько 1, 8 мільйона доларів, а срібло - близько 1, 7 мільйона. Також були виявлені сліди танталу і германію - елементів, широко застосовуються в технології і медицині. Як відзначили в Федеральному Науково-технологічному інституті Води, співробітники якого і збирали дані, до 70% світового золота проходить через швейцарські заводи.

Представник дослідницької групи повідомив, що спочатку зміст золота і срібла було досить скромним - мікрограми або навіть нанограми - але коли все це було складено разом, то вийшло досить відчутне кількість. І якщо ви вже придивляєтеся до води, що тече у вас з крана, то знайте, що навіть такі концентрації металів повністю видаляються перш, ніж вона потрапляє у водопровід до населення.

Залиште Свій Коментар