фіаніт

Штучний аналог діаманта, який отримав ім'я на честь інституту, де був створений, - фіаніт пройшов довгий шлях розвитку і сьогодні активно використовується в ювелірних виробах.

Фіаніт - широко відомий штучний аналог діаманта. Має право на життя також назву як «кубічний цирконій» або «кубик цирконію» від англійського CZ - Cubic Zirconia. Вперше він був створений в інституті ФІАН в 1968 році. І хоча його часто помилково називають цирконом або навіть цирконієм через плутанину з іноземними назвами, фіаніт продовжує набирати популярність і часто використовується при створенні ювелірних виробів нарівні з натуральними напівкоштовними каменями.

Фіаніти трохи важче діамантів (фактично фіаніти щільніше алмазів в 1, 7 рази), але менш тверді - 8, 5 за шкалою твердості Мооса проти 10 у алмазу. Вони часто описуються також, як діаманти - колір, ограновування, чистота і вага в каратах, але самої корисним описом для покупця є порівняльний аналіз фіаніту і діаманта. Так, наприклад, один карат фіаніту НЕ дорівнює за розміром карату діаманта в зв'язку з відмінностями в щільності: натуральний коштовний камінь матиме більший розмір.

Як і діаманти, фіаніти оцінюються за якістю і варіюються від A до AAAAA. Найбільш доступні камені середнього AAA якості, які можуть похвалитися ціновою доступністю, а також хорошою чистотою і огранюванням. Камені з машинної огранюванням рівніше, але їх вартість трохи вище. Що ж стосується вищої якості, то, як і з будь-яким іншим каменем, фіаніти AAAAA - це вже привілей, за яку потрібно платити. І існує безліч брендів, які використовують цей факт у своїх інтересах, підносячи його як унікальна пропозиція. Мабуть, найвідомішою компанією є Swarovski Crystal, знаменита по всьому світу якістю своїх каменів.

Важливо відзначити, що камені Swarovski Crystal і фіаніти трохи розрізняються за своїм складом. Останні - виготовлені з оксиду цирконію, який спочатку нагрівають до екстремальних температур, після чого камені проходять огранювання для отримання максимальної відбивної здатності. А кристали Swarovski, в свою чергу, довгий час проводилися з діоксиду кремнію і свинцю, який після спеціального покриття набуває красивого блиску. За даними компанії Ekarel, тільки з 2012 року Swarovski відмовилися від використання діоксиду свинцю, потенційно здатного завдати шкоди здоров'ю людини.

Що дійсно загальне і у тих, і у інших каменів - це те, що вони штучні, і в результаті, більшість людей вважає їх одним і тим же.

Фіаніт може запропонувати дійсно велика різноманітність кольорів і форм огранювання. Сьогодні виробники можуть поставляти непрозорі камені, кристали з переливаються райдужним ефектом, а також молочних пастельних відтінків, що істотно збільшило можливості використання фіаніту.

У зв'язку з цим, стався цікавий зсув у ставленні до фіаніти: багато хто став носити їх разом з діамантами та іншими дорогоцінними каменями. Фіаніти стали виробляти набагато меншого розміру в спробі зробити їх ще більш схожими і зливаються зі своїми дорогоцінними побратимами.

Буде цілком справедливим сказати, що фианит пройшов довгий шлях за останній час, скинувши клеймо «дешевої альтернативи». Виробники постійно покращують якість своїх каменів, закріплюють їх в дорогоцінні метали з ретельністю, властивою роботі з діамантом, а значить ви можете пишатися своїм фианитом, як пишалися б іншим будь-яким природним самоцвітом.

Дізнайтеся більше про різницю між фіанітами і циркону в нашій статті, а також про те, наскільки сильно вони відрізняються від діаманта.

Залиште Свій Коментар