Камінь в камені: популярний тренд в колекціях кращих ювелірів

Можна вважати це жадібністю, але коли мова заходить від кращих в світі коштовних каменях, більшість з нас віддасть перевагу два самоцвіту одному.

Такої ж думки дотримуються сучасні ювеліри: інкрустувати один дорогоцінний камінь іншим - популярний сьогодні прийом, який додасть блиску і відчуття об'єму будь-якого прикраси.

За багато років старанної роботи швейцарський ювелірний дім Bogh-Art довів техніку «вставки» до досконалості. Коштовності цього бренду - кращий приклад тренда «каменів в камені». Винайдене ще в Стародавньому Єгипті, мистецтво інкрустації дорогоцінних каменів вимагає відточених навичок і точності, так як кожен камінь повинен бути оброблений ідеально рівно, перш ніж бути вставленим в інший. На виготовлення одного такого прикраси може піти більше року, але кінцевий результат - дорогоцінні камені, позбавлені металевих «пут», - завжди варто такого довгого очікування.

Хоча кожне творіння Bogh-Art є справжнім витвором мистецтва, особливо ефектно виглядає кільце Inlaid з діамантом і параібскім турмаліном. Виконане в білому золоті кільце прикрашено 3-каратним каплевидним діамантом, форма якого підкреслюється блискучим зеленим турмаліном. Не менш вражають і сережки, в яких центральне місце займають каплевидні танзаніти, багатий колір яких контрастує з білим перламутром.

Інші ювеліри підхопили ідею «вкладати» один камінь в інший. Так, Kara Ross пропонує викликає браслет Cava з вставкою з гірського кришталю, який немов би ширяє над підставою з чорного оніксу, стримуваний лише чотирма стрічками крихітних діамантів. У кільці з тієї ж колекції дивовижного відтінку зелений хризопраз велично спочиває на подушці з гірського кришталю, оточений ореолом білих діамантів.

Нова колекція Boucheron Trésor de Perse обіцяє стати одним з найяскравіших ювелірних відкриттів місяці на Biennale des Antiquaries. Натхненна давнім знайомством ювелірного дому з імператорською сім'єю Ірану, колекція виблискує сапфірами, які служать символом синьої мозаїки купола мечеті Імама в Ісфахані. У центрі кільця Trésor de Perse Boucheron на гладкій поверхні гірського кришталю розташувався 16-каратний неограновані сапфір, оточений халцедонами і діамантами.

Діамант дивного кольору, який неможливо описати словами, зайняв своє почесне місце в самому центрі сліпуче красивого кільця від Tiffany & Co. Сам ювелірний дім називає колір цього діаманта «темно-коричнево-зелено-жовтим», а в якості оправи використовує чудовий опал, навколо якого вишикувалися різнокольорові діаманти.

Проблеми з визначенням кольору явно не виникає з яскраво-ліловими аметистовими краплями, спадаючими з намиста Жана Шлюмберже і поцятковані вставленими в них діамантами.

Нарешті, паризький ювелірний дизайнер Лоренц Баумер, що прославився своїми зухвалими коктейльними кільцями, завжди прикрашеними найкрасивішими і незвичайними самоцвітами, створив в 2014 році футуристичний шедевр. Унікальне кільце Trevi з 7, 54-каратним сапфіром, вбудованим в гірський кришталь, стало одним з найсміливіших в цьому році іміджевих прикрас, які використовують прийом «камінь в камені».