гематит

Незвичайний камінь з дзеркальним блиском, який є матеріалом для самих різних виробів: від чавуну і лінолеуму до ювелірних прикрас.

  • Мінерал: Гематит
  • Колір: Відтінки сірого до майже чорного, червоно-коричневий
  • Твердість по Моосу: 5, 5-6, 5
  • Щільність: 4, 9-5, 3 г / см 3

походження гематиту

Опис гематиту зустрічається ще в древневавилонском трактаті про камені, що відноситься до I століття до нашої ери. Назва каменю походить від грецького «haima», тобто «кров». У слов'янських народів за каменем закріпилося відповідну назву - кровавік. Подібні асоціації з'явилися не на порожньому місці, крім того, що сам мінерал має кривавий відтінок, він при обробці забарвлює воду в червоний колір. У Стародавньому Римі вважали, що гематит - це скам'яніла кров, і знайти його можна на місцях боїв і жертвоприношень.

Фізико-хімічні властивості гематиту

Це досить поширений в природі мінерал, що представляє собою оксид заліза (Fe 2 O 3). Гематит має яскраво виражений металевий блиск і забарвлення від сталевого чорного відтінку до мідно-коричневого і червоного.

Камінь зовні дуже схожий на обсидіан і гагат, але значно щільніше і важче їх. Гематит крихкий, не терпить ударів і падінь. Мінерал проявляє слабкі магнітні властивості, притягається сильним магнітом. На основі дрібнодисперсного порошку гематиту виробляють червоні емалі і фарби. Якщо необробленим каменем провести по шорсткою світлої поверхні, він залишить червону риску, таким чином можна відрізнити гематит від його поширеної керамічної імітації.

родовища гематиту

У природі гематит зустрічається у вигляді цілісних кристалічних мас. Родовища мінералу можуть мати магматическое, метаморфічне, гідротермальної походження. Якщо окислювальний потенціал середовища досить високий, освіту гематитової породи може відбуватися зі швидкістю до 1 м в рік.

Гематиту є цінним промисловим джерелом заліза, його зміст в мінеральної руді сягає 70%. Найбільші родовища розташовані на території Росії, США, Швейцарії та Італії.

Магічні і лікувальні властивості гематиту

Згадки про гематит як про найсильнішому магічному камені зустрічаються в книгах і писаннях багатьох стародавніх народів. Чаклуни і шамани використовували його в своїх ритуалах, щоб викликати духів, їм малювали магічні символи і захисні кола. Вважалося, що хрест, прикрашений гематитом, відганяє нечисту силу, а якщо цей камінь помістити на зображення демона або померлої людини, то він розбудить духу. Чарівні дзеркала з гематиту дозволяли віщунів побачити минуле і заглянути в майбутнє.

Крім чаклунський сили люди вірили в захисні властивості каменю. Його носили, щоб уберегтися від пристріту, матері одягали обереги на дітей для захисту від нещасних випадків, римські воїни прикрашали гематитом щити. Для єгиптян камінь був символом культу Ісіди, з нього робили жуків-скарабеїв, які служили земними хранителями богині.

Основні цілющі властивості гематиту пов'язані з його вплив на кровоносну систему людини. Він чистить кров, зміцнює судини, нормалізує рівень гемоглобіну. При ранах і порізах гематит зупиняє кровотечу, знімає запалення і сприяє швидкому загоєнню. Крім того, мінерал має тонізуючу дію на організм і може піднімати артеріальний тиск, тому він рекомендований людям зі зниженим тиском, а ось гіпертонікам варто носити його з обережністю.

Кому підходить гематит

Астрологи радять гематит як талісман Скорпіонам і Овнам. Це енергетично сильні знаки Зодіаку, їм камінь допоможе стати ще більш впливовою, розбудить природну харизму, приверне більше друзів і прихильників.

Гематит не підходить Дівам, Близнюкам і Рибам - він є дуже потужним каменем для цих знаків, пригнічує їх, може викликати занепокоєння і нервову напругу.

Залиште Свій Коментар