Агат

Популярний ювелірно-виробний камінь, що відрізняється неймовірним розмаїттям кольорів і незвичайним шаруватим малюнком на зрізі.

  • Мінерал: Халцедон (кварц)
  • Колір: Все
  • Твердість по Моосу: 6, 5-7
  • Щільність: 2, 6 г / см 3

походження агату

Агат дуже древній мінерал, перші згадки про нього відносяться до III століття до н.е. Вироби з агату знаходять в єгипетських гробницях і древніх похованнях в Англії і на Уралі. За різними версіями назва його походить від річки Ахатес на Сицилії, або від грецького «агатес», що в перекладі означає «щасливий».

Фізико-хімічні властивості агата

Агат - це ювелірно-виробний камінь, різновид халцедону, який в свою чергу є різновидом кварцу. З точки зору хімії агат є кремнезем (SiO 2). У необробленому вигляді поверхню мінералу матова, а після полірування набуває скляний блиск.

Агат може частково просвічувати, або бути повністю непрозорим. Він має шарувату текстуру, причому шари можуть бути різних кольорів, що створює неповторний малюнок на поверхні мінералу, від концентричних візерунків до зображень, схожих на природні пейзажі.

Різноманітність кольорів і фантазійні орнаменти на зрізі обумовлені поступовим нашаруванням халцедону, а також утворення пустот, які з часом заповнюються іншими мінералами, наприклад, гірським кришталем, гематитом і іншими. Завдяки декоративним властивостям і податливості обробці агат дуже цінується серед ювелірів.

види агату

Залежно від типу малюнка на зрізі в природі зустрічається більше 150 різновидів агату. Найбільш поширені такі види:

Бразильський агат

Мохової або дендрітового агат

пейзажний агат

чорний агат

ірізірующій агат

Деякі види агату отримали усталені назви, наприклад, онікс (камінь з безліччю паралельних різнокольорових смуг), сардонікс (агат з червоно-бурими шарами).

родовища агату

Агат - досить поширений мінерал. Його добувають з вулканічних і осадових порід практично на всіх континентах. Розсипних родовищ знаходяться в Південній Америці (найбільш багаті в Бразилії та Уругваї), Африці, Росії - на Кавказі та Уралі, а також в Монголії та Індії.

Крім того, корінні родовища зосереджені в Криму.

Магічні і цілющі властивості агата

Вважається, що агат приносить здоров'я, щастя і довголіття. Агати червоних відтінків символізують любов і відданість, раніше такими каменями обмінювалися закохані, якщо їм випало тривала розлука.

Найсильнішим завжди вважався чорний агат, він зміцнював дух, оберігав від зла. Чорні камені часто використовувалися в магічних ритуалах. Агату приписується здатність вбирати в себе негативну енергію, захищаючи від неї власника, тому літотерапевт рекомендують очищати камінь від негативу, промиваючи його в проточній воді.

Агат використовували також як лікувальний засіб. Перетертий в порошок мінерал застосовували як протиотруту при укусах змій і скорпіонів, їм також омивали рани для швидкого загоєння. Щоб полегшити хвороби дихальних шляхів, камінь носять у вигляді бус і брошок; для нормалізації серцевої діяльності агат прийнято носити на лівій руці, а в якості заспокійливого засобу - на правій.

Кому підходить агат

Блакитний агат - камінь творчих особистостей, що розкриває їх таланти. Коричневий агат притягує багатство і сприяє розвитку кар'єри. Сірий агат - талісман служителів закону, він загострює почуття справедливості, сприяє вирішенню конфліктів. Жовтий камінь протегує тим, хто пов'язаний з торгівлею. Білий агат захищає дітей від хвороб і нещасних випадків. Рожевий камінь притягує удачу, хороший для любителів азартних ігор.

Камінь агат належить до стихії Землі, і тому найбільше підходить Тельцям і Дівам. Агат протипоказаний Овнам і Скорпіонам.

Залиште Свій Коментар