У кубку Чемпіонату світу з футболу FIFA - кілограми золота

14 червня в Росії почався Чемпіон світу з футболу, і навіть якщо ви не спортивний фанат, вам напевно цікаво, скільки дорогоцінного металу пішло на кубок для переможців.

Чемпіонат світу FIFA проходить кожні 4 роки, і в цьому році спортивна подія міжнародного масштабу зустрічає Росія. 32 команди борються за головний приз - мабуть, найвідоміший спортивний кубок. За всю історію Чемпіонату світу було створено всього 2 різновиди кубків: «Кубок Жюля Римі», який використовували з 1930 по 1970 роки, і «Приз кубка світу ФІФА», який вручається з 1974 року і по теперішній час. Примітно, що трофей дійсно виконаний зі справжнього золота.

Виріб заввишки 36 сантиметрів є дві стилізовані людські фігури, які тримають над головою Земну кулю. Підстава виконано з малахіту, на золоту частину кубка пішло 5 кілограм дорогоцінного металу. Перед початком футбольних матчів нагорода встигла об'їхати 51 країну, побувавши в тому числі в 24 російських містах, де всі бажаючі змогли на власні очі (хоч і через товсте броньоване скло) побачити розкішне творіння.

Варто зазначити, що переможці чемпіонату забирають з собою не оригінальний кубок, а лише його копію. Дорогоцінний трофей залишається під охороною в музеї FIFA. За оцінками експертів, вартість його сягає 168 000 доларів США.

Залиште Свій Коментар