Горіх тагуа, здатний замінити слонову кістку

Бажаючи вберегти слонів від винищення і знайти ефективну заміну слонової кістки, ювеліри все частіше використовують тагуа в своїх виробах.

У жовтні британський уряд оголосив про плани повністю заборонити торгівлю слоновою кісткою. Міністр навколишнього середовища Майкл Гоув назвав готується заборона «повнішим, ніж де-небудь ще в світі». Винятки будуть зроблені тільки для речей, що мають історичне значення, а також для продажу музеям і угод між музеями.

Це важливо для всіх, так як Великобританії на даний момент є найбільшим в світі експортером законної (добутої до 1947 року) слонової кістки.

Що все це означає для ювелірної промисловості? У багатьох країнах слонова кістка і раніше застосовується в ювелірній справі, і саме це і підштовхнуло групу ювелірів на пошуки нешкідливою для живої природи заміни в надії показати світу, що ніякої необхідності саме в слонової кістки не існує.

І заміна була знайдена - це маловідомий горіх тагуа, що росте в дощових лісах на північному заході Південної Америки. Під цією назвою об'єднуються насіння шести різних видів пальмових дерев. Після висушування білі горішки стає твердими як камінь, перетворюючись на подобу слонячих бивнів, за що їх навіть прозвали «рослинної слоновою кісткою». Вирізати по ній можна в точності так само, як і за цією.

В авангарді руху - ювелір Олександра Мор, уродженка міста Нью-Йорка, яка «в пошуках себе» нещодавно переїхала на Балі.

Індонезійський острів з багатою культурою виявився для Олександри найкращим місцем, щоб задатися питанням, з чим їй зв'язати своє ім'я - потрібно було щось осмислене, людяне і дружнє до живої природи. Горіх тагуа став відповіддю. Рука об руку з місцевим золотих справ майстром вона втілила в життя першу дорогоцінну колекцію, в основі якої - той самий незвичайний горіх. Коли робота була закінчена, вона зв'язалася з італійським Vogue і разом вони зуміли спонукати ще кількох дизайнерів взятися за вироби з горіха тагуа, щоб сповна розкрити його ювелірний потенціал.

Презентація спільної колекції відбулася на US Protagonists - організованою італійським Vogue виставці робіт американських ювелірів. Крім Мор роботи з тагуа на заході представили ще одинадцять брендів: 1 884 Collection, Coomi, Джон Харді, JvdK, K. Brunini Jewels, KC Sukamto, Крістін Хансон, MCL Design, Шарон Хаззам, Hind Mater і Sylvia & Cie.

Нехай тагуа і виглядає як слонова кістка, але конкурентоспроможний він в довготривалій перспективі?

Мор запевняє, що з одного боку прямо зараз він є в надлишку, а з іншого - відновлюємо: «За один тільки рік одна пальма може дати стільки ж" слонової кістки ", скільки слон дає за все своє життя. Тут таїться потенціал, що дозволить нам відійти від руйнувань і збагачення через [чужі] страждання, і встати на більш стійкий, мирний, і гуманний шлях ».

За підрахунками, щорічно до 25 тисяч слонів вбивають за їх бивні. Це означає, що один слон гине кожні п'ятнадцять хвилин. Велика кількість слонової кістки досі використовується для виробництва декоративно-прикладних і ювелірних виробів, які потім йде на експорт до Північної Америки і в Азію. Всі разом ми зможемо допомогти зупинити безглузде винищення цих красивих і душевних тварин шляхом витіснення слонової кістки з ринку, активного інформування та просвіти ювелірів, продавців і покупців ».

Залиште Свій Коментар