Дитячі ювелірні вироби

Дитина, безсумнівно, головна коштовність у житті будь-якого батька, тому ми намагаємося оточити своє чадо тільки найкращим з раннього віку.

Спочатку дитячі прикраси грали роль амулетів і оберегів, виготовлялися вони з дерева, шкіри, черепашок, натуральних каменів. До сих пір збереглася традиція дарувати дітям в особливих випадках релігійні символи: хрестик, півмісяць, зірку Давида.

Сьогодні ювелірні майстри пропонують не тільки дитячі сережки, підвіски і маленькі колечка, а й посуд та іграшки. Останнім часом в якості подарунка з нагоди народження малюка все більшої популярності набирають срібні брязкальця. Давно відомо, що срібло володіє унікальні антибактеріальні властивості і перешкоджає скупченню шкідливих мікроорганізмів на поверхні іграшки, а для дитячих виробів це грає не останню роль. Блиск, приємне мелодійне звучання і оригінальний дизайн дуже подобається малюкам.

З появою перших зубів і початком прикорму стає актуальним використання срібного посуду: ложок, чашок, тарілочок, іонізаторів води.

На дитячих ранках підростаючі спокусниці завжди хочуть бути схожими на принцес, блискучих на балу, і з малих років починають цікавитися вмістом маминої шкатулки для коштовностей.

Основна вимога до дитячих ювелірних виробів - це безпека конструкції, матеріалів. Прикраси повинні бути легковажні, ергономічні, не викликати дискомфорту при носінні, а використовувані матеріали гіпоалергенні.

Неприпустимо присутність гострих кромок і кутів, здатних поранити ніжну дитячу шкіру, як в самому прикрасі, так і в елементах кріплень. Найбільш оптимальне використання заокруглених форм, щоб прикраса не чіплялося за одяг, іграшки інші предмети.

Застібка повинна бути надійною і в той же час легко роз'єднуватися, щоб не травмувати дитину в тому випадку, якщо підвіска або сережка все-таки за що-небудь сильно зачепиться. У брязкальце і посуді для самих маленьких не використовуються камені, так як вони можуть потрапити в органи дихання і травлення дитини.

На сучасному ринку існує досить великий вибір дитячих прикрас, а їх ціновий діапазон не менше широкий, ніж у виробів, призначених для дорослих дам і панів. Найбільш популярні квіткові і анімалістичні мотиви, але цим фантазія дизайнерів не обмежується. Зірочки, кораблики, сердечка, герої улюблених мультфільмів все те, що було недоречно в серйозних ювелірних колекціях, майстри із задоволенням втілюють у виробах для дітей.

Найбільш бюджетні моделі на кожен день виготовляються зі срібла або різних сплавів, а в якості яскравого декору часто використовується ювелірна емаль. Для інкрустації зазвичай застосовують яскраві великі напівкоштовні камені.

Однак, охочі завжди можуть підібрати або виготовити на замовлення для свого чада дійсно дорогоцінні речі: підвіски у вигляді діамантових ведмедиків-панд, золоті сережки з натуральними перлами, підвіски з розсипом каменів і все, що завгодно, на що вистачить фантазії люблячих батьків.