Геліотроп

Досить відомий недорогий, але завдяки своєму забарвленню дуже ефектний камінь.

  • Мінерал: Халцедон (кварц)
  • Колір: Зелений з червоними плямами
  • Твердість по Моосу: 6, 5-7
  • Щільність: 2, 58-2, 64 г / см 3

Історія гелиотропа

Як і багато інших мінерали, геліотроп носить грецьке найменування ( «Геліос» - «Сонце», «тропос» - «повертати»). Фактично назва каменю перекладається як «обертається з сонцем».

Одна з давніх легенд говорить, що геліотроп може керувати рухом небесних світил і погодою. У християнських писаннях також є згадки про це мінералі, як про свідка розп'яття Ісуса Христа на Голгофі. Вважається, що кров з ран Спасителя навічно залишила червоні сліди на камені. Багато храмів і сьогодні можуть похвалитися чашами, свічниками і іншими виробами з геліотропа.

Фізико-хімічні властивості геліотропа

Геліотроп - непрозора різновид халцедону, відноситься до групи кварцев. З хімічної точки зору мінерал є діоксидом кремнію з включеннями гематиту, який і додає каменю незвичайне забарвлення - яскраві червоні плями на темно-зеленому тлі.

За зелений колір відповідають множинні включення селадоніта. Забарвлення каменю нестійка і може втрачати насиченість при тривалому впливі прямих сонячних променів. Полірований геліотроп може похвалитися красивим скляним блиском.

родовища гелиотропа

Найдавніші місця видобутку гелиотропа розташовувалися в Єгипті і Калькутті, однак зараз вони повністю виснажені.

На сьогоднішній день найбільш багаті родовища геліотропа знаходяться в Росії в горах Уралу. Крім того, активно експортують камені на світовий ринок США, Індія і Австралія. Невеликі родовища геліотропа можна зустріти також в Китаї, Бразилії та країнах Середньої Азії.

Лікувальні та магічні властивості геліотропа

Єгиптяни шанували геліотроп, як камінь, що відкриває всі двері. Вважалося, що його власникові неможливо ні в чому відмовити: він допомагає господареві здобути прихильність правителів, дарує енергію і наполегливість, щоб домогтися успіху в справах.

В епоху Середньовіччя існувало повір'я, що геліотроп нейтралізує дію отрут, а в поєднанні з таємним заклинанням він може зробити людину невидимою. Чаклуни носили браслети з «кривавим каменем», щоб надати додаткові сили своїм чарам і викликати пророчі бачення.

Серед прихильників нетрадиційної медицини відомо благотворний вплив гелиотропа на сечостатеву систему, особливо жіночу. Геліотроп контролює кровоносну систему: зупиняє кровотечі, регулює згортання і хімічний склад крові, знижує рівень цукру, підвищує гемоглобін. Камінь посилює активність мозку і нервової системи.

Масло, настояне на геліотроп, втирають у хворі суглоби і хребет для полегшення болю при ревматизмі і остеохондрозі.

Кому підходить геліотроп

Геліотроп - камінь цілеспрямованих професіоналів. Його краще носити тим, хто прагне до успіху в кар'єрі або творчості, але не терпить сумнівів і невизначеності. Тим, хто ще не вибрав чіткого напрямку руху і зростання краще уникати геліотроп, щоб не внести ще більшу смуту в своє життя.

Камінь перемикає всю увагу людини на ділову сферу, відсуваючи сім'ю і особисте життя на другий план, в цьому криється ще одна його небезпечна особливість.

З точки зору професії геліотроп підійде військовим, вченим, юристам і лікарям. За гороскопом геліотроп підходить Раку і Стрільця.

Залиште Свій Коментар