Як очистити кільце в домашніх умовах

Справжнє задоволення - бачити, як ваше улюблене кільце блищить і сяє, тому важливо підтримувати цей блиск, регулярно проводячи чистку кільця.

А ось одна з небагатьох речей гірше, ніж кільце, яке зазнало втрат минулий блиск - кільце, яке було пошкоджено через неправильне догляду. Так що поки ви не встигли обвішатися інструментами для чищення, обмотатися всілякими ганчірочками і наслухатися шкідливих народних рад, зверніть увагу на рекомендації Марка Манна, директора Глобального відділу по мистецтву виробництва ювелірних виробів в GIA (Американської гемологічного Асоціації). Якщо хтось і знає, як очистити коштовності без ризику їм нашкодити і чого потрібно уникати будь-яку ціну, так це він.

Перш за все, говорить Манн, потрібно визначити, що за бруд оселилася на вашому кільці.

Якщо ви маєте звичку, надівши кільце, йти на кухню готувати обід з трьох страв або відправлятися на пробіжку, рано чи пізно на кільці утворюється шар масла або бруду, усунення якого найкраще довірити ювеліра і професійним чистячих засобів, які дозволять безпечно відновити блиск дорогоцінного каменю .

Однак якщо ваше кільце було забруднено звичайною косметикою - наприклад, лаком для волосся, лосьйоном, декоративною косметикою або парфумом - простий чистки в домашніх умовах буде цілком достатньо.

Кращий спосіб очистити ваше кільце - приготувати розчин з теплою (майже гарячої) води і засоби для миття посуду.

Опустіть кільце в розчин на 20-40 хвилин, потім обережно протріть камінь дуже м'якою зубною щіткою, після чого промийте його під теплою проточною водою. При необхідності повторіть.

Що ж до субстанцій, яких ви при чищенні кільця повинні уникати, в їх число входить така побутова хімія, як відбілювач, хлор і ацетон, попереджає Манн.

Ці сильні речовини здатні розщепити деякі метали, з яких виготовлено ваше кільце.

Крім того, ніколи не використовуйте абразивні матеріали, такі як зубна паста, харчова сода і всі види миючих засобів в порошкової формі - всі вони легко можуть подряпати металеву поверхню - особливо золоту.

Нарешті, уникайте побутових ультразвукових машинок для чищення ювелірних виробів, особливо якщо у вашому кільці є «мозаїка» pavé, складена з встановлених впритул один до одного дрібних дорогоцінних каменів.

Якщо один з утримуючих камені зубців ослаблений або встановлював самоцвіти ювелір допустив найменшу помилку, один або кілька каменів можуть випасти зі своїх гнізд через вібрації ультразвукової машинки.

Якщо ви хочете очистити кільце ультразвуком, краще віднести його в ювелірну майстерню - там професіонали зможуть протестувати міцність гнізд перед проведенням процедури - або вставити на місце випав камінь.

Залиште Свій Коментар