Повернення короля: жовте золото знову в моді

Популярність білого золота і платини дещо впала останнім часом, і нареченої все частіше роблять вибір на користь теплого відтінку жовтого золота.

Довгий час перевага віддавалася обручок з білого металу - білого золота або платини - через те, що білий це нейтральний колір, що поєднується з будь-яким стилем. Однак ситуація явно змінюється.

Стелла Лейтон, перша за 240 років жінка-керуюча в пробірної палаті Бірмінгема, поділилася, що, судячи зі статистики таврування дорогоцінних виробів, жовте золото стає все популярнішим, в той час як біле - здає позиції.

Лейтон робить висновки про тенденції в загальному, адже офіційні дані про проставлення пробірного клейма ґрунтуються на інформації про технічні особливості ювелірних виробів, а не їх призначення, але вона вважає, що «переважання жовтого очевидно» у величезній кількості обручок, які проходять через пробірну палату кожен день. Палата знаходиться в історичному кварталі Джуелрі ( «ювелірний» від англ. «Jewellery»), де кілька виробників ювелірних прикрас вже підтвердили, що жовте золото стає все більш популярно.

Один з британських виробників обручок - Domino - також зазначив, що попит на жовте золото зростає. «Після стількох років білого на білому, не дивно, що з'явилося трохи кольору», - прокоментував Патрік Фуллер, який заснував Domino більше 30 років тому. Фуллер вважає, що наречені стають більш сміливими у виборі своїх обручальних прикрас.

Одна з причин, що утримували білі метали на п'єдесталі найбільш підходящого матеріалу для обручок прикрас - вони прекрасно поєднуються з діамантами, що поглинають колір своєї оправи. Однак оправа з жовтого золота здатна зробити неідеальний за кольором діамант ще більш бляклим. Виходячи з цього, Фуллер вважає, що з'явиться тенденція поєднання обідка кільця з жовтого золота з платиновим кастом (та частина, що утримує камінь в оздобленні).

Крім того, для більшості дуже привабливо виглядає контраст між сліпуче-білим діамантом і насичено-жовтим золотом, що робить прикраси ще ефектніше і цікавіше. А такі вироби, як серія Ice Cube від Chopard і кільця Infinity від De Beers ще раз демонструють, що жовте золото може бути не менш елегантним і романтичним, ніж білі метали.