Перли «бароко»

Перли нестандартних форм і кольорів на піку моди.

При слові «перли» більшість з нас уявляє собі намисто з сліпуче білих намистин ідеальної сферичної форми і з забарвленням без домішок. Саме такий перли був популярний в Європі і США, коли попит на цей дорогоцінний мінерал став поступово знижуватися в післявоєнні роки.

Однак не так давно цінителі високої моди в пошуках чогось нового звернули свій погляд на так званий бароковий перли з його асиметричними формами і незвичними для любителя класичних перлів забарвленнями.

Перли - органічна речовина, що утворюється в ході хітросплетённого взаємодії людини і природи, і тому цей мінерал може приймати безліч унікальних і хитромудрих форм.

Процес отримання перлів «бароко» мало чим відрізняється від традиційного: перлина все так же формується в ході захисної реакції молюска - нашарування пластів перламутру навколо потрапив в раковину стороннього тіла. «Барочні пропорції» перлина придбає, якщо людина втрутиться в процес або якщо потрапила в раковину піщинка потрапить в м'язову тканину устриці.

У колишні часи несферичних бароковий перли відбраковуються виробниками і торговцями як невідповідний стандарту. Однак в середині 2000-х ця незвичайна різновид перлів стала порушувати цікавість багатьох, а в наступні роки і зовсім стала центром загальної уваги, коли прикраси з перлів «бароко» були помічені у таких знаменитостей, як Кіра Найтлі і Енн Ромні.

Особливу популярність придбав охрещений «метеором» китайський прісноводний перли зі сферичним ядром. Перлини цього різновиду мають округлим центром з довгим відростком-хвостом і високо цінуються за великі розміри, чудовий блиск і унікальну форму.

Хоча ціна перлів визначається його формою, розміром і кольором, про якість перлини судять в першу чергу по її блиску і переливчасті, тому, поза всякими сумнівами, модний нині бароковий перли ще довго пробуде в фаворитах у любителів перлів і дорогоцінного каміння.