Онікс

Один з найбільш суперечливих каменів, чий «багатошаровий» характер здатний як забезпечити підтримку, так і обернутися проти свого власника.

  • Мінерал: Халцедон (кварц)
  • Колір: Чорний, білий, рожевий, коричневий, червоний, зелений
  • Твердість по Моосу: 6, 5-7
  • Щільність: 2, 65-2, 667 г / см 3

Онікс - це камінь, який є халцедонові різновидом кварцу. Відмітна особливість онікса - його своєрідний смугастий окрас, який створюють паралельні шари каменю, що містять різні домішки.

Колір смуг мінералу в залежності від виду цих домішок може бути різним: арабська (чорний) онікс - чорно-білий, сердоліковий (карнеол) - має червоно-білі смуги, сардонікс - буро або оранжево-білий.

Історія і родовища онікса

Онікс має дуже давню історію. Судини і фігури з цього каменю були знайдені археологами на території Стародавнього Єгипту і Вавилона. Знахідки ці датуються V-IV тисячоліттями до нашої ери. Онікс був магічним для багатьох стародавніх народів світу, з нього робили жертовні судини і чаші для приготування і зберігання цілющих складів. У біблії є згадки про нього, як про одного з каменів, які прикрашали трон царя Соломона, і з якого були зроблені стіни його храму.

Завдяки тому, що ціна онікса не висока і камінь добре піддається обробці, в даний час його широко використовують для створення ювелірних прикрас. А різьблені вази, підставки і статуетки з цього мінералу цілком доступні і можуть стати унікальними предметом декору.

Найбільш красиві і якісні камені добуваються на Аравійському півострові, в Бразилії, Уругваї. Російські родовища не такі багаті і знаходяться на Чукотці і в Приморському краї.

Цілющі властивості онікса

Основна дія онікса направлено на нервову систему, він допоможе позбутися від депресивних думок, зняти нервову напругу, поліпшити настрій, підвищити рівень емоційного самоконтролю людини.

Так само вироби з оніксу сприятливо впливає на нирки і печінку. Сприяє швидкому відновленню після хвороб і травм.

Магічні властивості онікса

Онікс - дуже суперечливий камінь, що володіє сильною чоловічою енергетикою. У стародавніх греків, ацтеків, в Індії це був камінь лідера, людини, сміливо йде до мети. Він давав додатковий заряд енергії і приносив удачу. Вождям онікс допомагав приборкати свої емоції, зберігати холодний розум, домогтися поваги підданих. Вважалося, що цей камінь здатний забирати на себе страхи свого володаря, надаючи йому відваги і рішучості, тому його радили носити невпевненим і боязким людям. Талісман з оніксу здатний був протистояти пристріту і негативної енергії, захищати від нещасних випадків і ворогів.

У народів Стародавнього Сходу онікс вважався, навпаки, каменем, селищем печаль, що приносить погані прикмети. Судини з оніксу вважалися отруйними.

Сучасні езотерики вважають, що через здатність каменю акумулювати і підсилювати не тільки зовнішні енергетичні потоки, а й енергію свого власника, прикраси з оніксом повинні носити тільки добрі люди з позитивним настроєм, інакше сила каменю може обернутися проти володаря.

Кому підходить онікс

Онікс ідеальний для невпевнених у собі і недовірливих Раков. Амулет з цього мінералу допоможе їм сміливо рухатися вперед, позбавить від звички задкувати і відступати.

Рожевий, жовтий і червоний онікс підходить для земних знаків: Козерога, Тельця, Діви - він розкріпачить їх і допоможе в спілкуванні.

Вироби з чорним оніксом допоможуть Льву отримати любов оточуючих, яка для нього так важлива. Також чорний камінь підходять Стрільцям, Скорпіонам і Водоліям.

Залиште Свій Коментар