Що таке крапельне срібло або марказіт

Променистий колчедан. Крапельне срібло. У різні часи люди придумували різні назви цього дивовижного каменю. Ми розповімо, що ж за ними ховається.

Назва «марказіт» - походить від перського слова «мергешаше». Пізніше на латинській, даний камінь стали називати «marcasitae». І хоча латинський вже давно вважається мертвою мовою, назва каменю таким і залишилося. Розшифровується «марказіт», як променистий колчедан. Альтернативним назва каменя є гарне вираз - крапельне срібло.

Точно сказати, де марказіт був вперше виявлений, неможливо, але основні родовища знаходяться в США, Франції, Великобританії, Німеччини та Чехії. Камінь складається з досить великої кількості елементів. Сюди входять: залізо, сірка, миш'як (домішка), кобальт, талій, мідь, свинець, сурма, а також вісмут.

Головна особливість каменю полягає в тому, що він починає розкладатися на відкритому повітрі. З цієї причини, його досить важко добувати. Марказит утворюється в гідротермальних джерелах у вигляді кристалів.

Ціна

Цікаво, що марказіт хоч і вважається рідкісним каменем, все одно залишається широкодоступним. Камінь в 1, 5 см може обійтися в 5-6 доларів. Срібні сережки з променистим колчеданом обійдуться дорожче - в середньому від 2000 рублів, однак тут левова частка вартості припадає на срібло, а не сам камінь.

Використання і обробка

Як ми вже згадували, марказіт розпадається на повітрі. Однак варто зазначити, що після обробки, камінь стає несприйнятливим до дії повітря. Найчастіше, камінь використовують в наукових цілях. У ювелірних виробах ж найчастіше можна зустріти марказіт в вінтажних прикрасах. Найкраще він поєднується з сріблом.

властивості марказита

Марказит по праву називають лікувальним каменем. Особливо він може допомогти під час боротьби з пухлиною або хворобою очей. Цікаво, що за деякими властивостями, камінь схожий з золотом і, так само, як цей дорогоцінний метал, марказіт здатний позитивно впливати на нервову систему. Тому коли у людини відбуваються нервові зриви, народні цілителі радять носити прикраси з марказитом. Завдяки каменю у людини буде поліпшуватися настрій і загальний стан.

У стародавні часи вважалося, що якщо новонароджена дитина буде носити прикрасу з цим каменем, то він або вона зможе уникнути пристріту.

Кому підходить краплинне срібло

Марказит називають чоловічим каменем. Власник прикраси з цим каменем буде мати потужну емоційну силу. Тим, хто купує такі прикраси, завжди радять не носити їх більше трьох днів поспіль, так як емоційна сила, якої постачає камінь, може виявитися навіть надмірної і нашкодити власнику.

Залиште Свій Коментар