Форми огранки діамантів

На сьогоднішній день відомо близько 15 варіантів огранки, і кожна з них має свої особливості.

Діамант є найціннішим, найбажанішим дорогоцінним каменем. Діамант бажає отримати майбутня наречена від свого коханого. Діаманти б'ють рекорди на аукціонах, йдучи за шалені гроші. Діамант - мало не єдине вкладення ваших коштів, яке не тільки не втратить в ціні, але і здатне вас озолотити.

Що ж робить цей камінь таким незвичайним і цінним?

Це не тільки його вага, колір і чистота. Для того щоб мутний алмаз заграв своїми ідеальними гранями потрібно справжня майстерність і талант ювелірів-огранщиков. Форма майбутнього діаманта вибирається з особливою ретельністю, щоб зуміти продемонструвати весь потенціал каменю.

На сьогоднішній день відомо близько 15 варіантів огранки, і кожна з них має свої особливості. Однак варто пам'ятати, що людська фантазія безмежна і в майбутньому напевно буде винайдена ще не одна, не менш ефектна і цікава форма, яка подарує захопленим шанувальникам діаманта тисячі іскристих світлом граней.

Кругла класична ограновування

Звична всім кругла форма діаманта визнана найкрасивішою, здатної найбільш вигідно і ефектно піднести камінь. Діамант правильної круглої огранювання має 57 граней.

Для зовсім маленьких каменів використовується спрощена огранювання в 17 граней, а для найбільших каменів існують варіанти з 74, 86 (королівська огранювання) або 102 гранями (велична).

Огранювання «Принцеса»

Ще одна дуже популярна ограновування діаманта. Стала еволюційної формою огранок «Барион» і «квадрильйонів».

Завдяки великій кількості граней (до 68) «Принцеса» майже не поступається круглій формі по «грі» світла в камені, а з огляду на її більш доступну ціну - стає все більш популярною і цікавою широкому колу покупців.

Перевага квадратної форми в тому, що, в порівнянні з круглою, в процесі ограновування втрачається набагато менше вихідного матеріалу.

Огранювання «Маркіз» ( «Маркіза»)

Вважається, що свою назву огранювання отримала в честь фаворитки Людовика XV маркізи де Помпадур, а якщо точніше - її посмішки.

Діамант такої незвичайної витягнутої форми здатний візуально подовжувати пальці свого власника, надаючи їм більш витончений вид. Огранювання має 55 граней. Детальніше про «Маркізі» можна дізнатися в цій статті.

грушовидна огранювання

Найімовірніше ця форма була створена слідом за огранюванням «бріолет» в формі сльози. Грушовидна огранювання об'єднала в собі риси «Маркіза» і круглої класичної огранки і містить 56 граней.

овальна огранювання

Є спорідненою круглої огранювання, але часто виглядає виграшніше за рахунок більшої за розмірами верхнього майданчика при тій же вазі.

Додатковою перевагою є те, що камінь такої форми добре виглядає навіть на руці з не дуже довгими пальцями, так як візуально витягує їх. Має 57 граней.

Огранювання «Серце»

Досить складний варіант огранки, що має особливу популярність серед закоханих. За принципом огранки близький до грушовидним діамантів. Дуже красиво грає на світлі і має зазвичай 57 або 58 граней.

Огранювання «Ізумруд» або «Ашер»

«Смарагдова» ограновування найчастіше використовується на досить великих каменях і за рахунок великого розміру верхнього майданчика є дуже «відкриту» форму.

З цієї причини будь-який візуальний дефект каменю буде дуже помітний, а значить, використовувати таку огранювання слід лише на діамантах високої якості. У цій статті можна дізнатися більше про «смарагдової» огранювання і помилуватися на найкрасивіші кільця з діамантами такої форми.

Форма ограновування «Ашер» була винайдена братами Ашер з Антверпена в 1902 році. Головна відмінність її від "Смарагда" - квадратна форма.

Однак, «Ашер» точно також допускає застосування такої форми лише на каменях ідеальної чистоти.

Огранювання «Радіант»

Форма рівностороннього трикутника - одна з найсучасніших форм огранювання. Можливий також варіант із закругленими сторонами.

Вперше така форма була використана в Амстердамі близько 30 років тому. Зазвичай має 65 або 74 грані.

Крім перерахованих форм існують також огранювання у формі багета, трапеції, півмісяця, кулі, які набагато рідше використовуються в оформленні класичних прикрас, але дають ювелірним дизайнерам справжній простір для творчості.

Залиште Свій Коментар