Космічні опали могли стати джерелом води на Землі

Вміст води в опали може досягати 30%. Тому не дивно, що опали, виявлені в впали метеоритах, змусили вчених задуматися про те, як розвивалася наша планета.

Коли в процесі вивчення метеорита, що впав в Антарктиді, в ньому були виявлені шматочки опалів, вчені всерйоз задалися питанням, чи не можуть такі гості з космосу виявитися причиною появи води на нашій планеті мільярди років тому.

Разом зі своєю командою професор Хіларі Даунс з Бірбекского коледжу в Лондоні провела глибокий аналіз декількох тисяч осколків метеорита EET 83309. Вивчення матеріалів за допомогою електронного мікроскопа дозволило вченим зробити висновок про те, що опали були присутні в космічному тілі задовго до того, як воно впало на крижану поверхню Антарктиди.

Звичайно, це скоріше свідчить про те, що метеорити і астероїди можуть переносити в собі досить велику кількість водяного льоду. Однак ми також всерйоз задумалися про можливі наслідки зіткнення Землі з великим астероїдом багато мільярдів років тому. Він міг доставити воду на планету, підштовхнути появи життя і зародженню світу, який ми бачимо навколо себе кожен день. Хіларі Даунс, професор Бірбекского коледжу

Один з каменів жовтня, дорогоцінний опал здобув любов мільйонів людей завдяки своїй дивній красі і здатності відображати на своїй поверхні всі кольори веселки. Відомо, що 95% всіх опалів у світі видобувається на території Австралії. А на думку геологів камені в першу чергу утворюються по близькості від джерел тепла - ця теорія сприяє особливо сильному ажіотажу навколо падіння чергового метеорита.

Так, наприклад, в минулому липні, група вчених досліджувала знаменитий метеорит Нахла, що впав в Єгипті в 1911 році, і виявила в ньому сліди опалів. Достовірно відомо, що джерелом метеорита є Марс, і настільки несподіване відкриття привело до активного обговорення присутності рідкої води і, можливо, навіть життя на Червоній планеті.

Залиште Свій Коментар