Кордиерит (иолит)

Незвичайний фіалкового кольору напівдорогоцінне каміння, здатний вказати шлях і принести спокій в серце.

  • Мінерал: Кордиерит
  • Колір: Відтінки синього і фіолет
  • Твердість по Моосу: 7-7, 5
  • Щільність: 2, 58-2, 66 г / см 3

Історія іоліта (кордиерита)

Перші відомості про камені іоліте зустрічаються ще в стародавньому епосі про мореплавців часів вікінгів. Тоді мінерал використовували в якості просторового орієнтира: на його основі виготовлялася спеціальна оптична лінза, яка визначала місце розташування Сонця. Винахід належить мандрівникові і правителю Гренландії Лейфу Ерікссону Щасливому, який був першим європейцем, що досяг берегів Америки (на 500 років раніше, ніж Колумб).

Використання іоліта в ювелірній справі почалося в XIX столітті. Назва камінь отримав від двох слів грецького походження «ion» і «lithos», що означає «фіалковий камінь». Паралельно застосування йому знайшлося і в авіації: кордиерит використовується в поляризаційних фільтрах аналогічно тому, як його застосовували мореплавці - для визначення положення Сонця з точністю до 2, 5 градусів навіть після його заходу за горизонт.

Фізико-хімічні властивості іоліта (кордиерита)

Хімічна формула іоліта (Mg, Fe) 2 Al 4 Si 5 O 18. Камінь демонструє непогану твердість - до 7, 5 за шкалою Мооса. Кольори варіюються від синього до фіолетового, бувають включення сірого, жовтого, коричневого відтінку. Крім того, кордиерита притаманний плеохроизм (зміна кольору в залежності від кута огляду).

Зачату камінь прозорий або напівпрозорий з красивим скляним блиском.

Залежно від відтінку іоліта розрізняють густо-сині «рисячі сапфіри», світло-синій відтінок притаманний «водяним сапфірам». Рідше зустрічаються напівпрозорі, блідо-блакитні кордієрити нагадують нефрит, і мінерали з ефектом «котячого ока».

Родовища іоліта (кордиерита)

Мінерали ювелірної якості сьогодні видобуваються в основному на територіях наступних країн: Шрі-Ланка, Мадагаскар, США, Танзанія, Бразилія, Бірма, Індія.

На території Росії иолит в малих кількостях знаходять на Уралі і Якутії. Однак складність його вилучення з надр і крихкість мінералу привели до того, що сьогодні видобуток вкрай незначна і російських примірників кордиерита практично немає на ринку.

Найбільш велике родовище, відкрите в 1994 році, знаходиться на Мадагаскарі. Рідше иолит зустрічається в Таджикистані і Норвегії, тому промисловий видобуток тут не ведеться.

Цілющі і магічні властивості іоліта

Лікувальні властивості іоліта давно визнані Літотерапевт: вони рекомендують камінь при нервових розладах, страхах, безсонні, депресії і нав'язливих станах. В оправі з срібла його можна застосовувати для омолодження: иолит опускають на добу в стакан з водою, потім використовують її для прийому всередину. Носити на тілі мінерал рекомендовано людям легко збудливим, розсіяним.

Енергетична сила іоліта використовується і в магічних обрядах. Вважається, що мінерал здатний пробудити в людині приховані здібності, охолодити запал, активізувати розумову діяльність. Прикраси з кордиерита прийнято дарувати на 21-ту річницю одруження, а для працівників розумової праці він вважається потужним талісманом: дарує прихильність керівника, допомагає уникнути пересудів і інтриг.

Кому підходить иолит

Серед знаків Зодіаку срібні прикраси з Іоліт найбільше підходять Стрільця і ​​Терезам. Такий оберіг втихомирить запальність і зайву емоційність Стрільця, а також допоможе сором'язливим Терезам розкріпачитися і повірити в себе.

Іоліт вважають сімейним миротворцем: статуетки, підвіски, інтер'єрні прикраси з цього каменю допомагають уникнути і «погасити» конфлікти в родині, оберігають підростаюче покоління.

Камінь кордиерит радять носити віруючим людям, особливо священикам і ченцям. Їм він допоможе досягти певного стану душі, умиротворення, розкриє «третє око» і здатність до передбачення.