«Бокадо» про те, як створюються ексклюзивні подарунки

Засновник «Бокадо» Борис Василенко поділився з редакцією A-Gems.com історією про те, як народилася компанія, що пропонує розкішні і ексклюзивні подарунки для тих, у кого дійсно є все.

«Бокадо» - молода компанія, яка встигла завоювати повагу у цінителів унікальних предметів в світі розкоші. Утворилася вона в 2008 році і відразу взяла курс на заняття ніші продажів стенорезная, ювелірних і збройових виробів як від всесвітньо відомих брендів, так і виконаних у власній студії.

Історія компанії почалася з дослідження, за результатами якого стало ясно, що купувати ексклюзив нереально без відвідування спеціалізованих виставок. Засновники майбутньої компанії «Бокадо» стали беззмінними учасниками ювелірних експозицій Гохрана Росії, Junwex, міжнародних виставок зброї Arms & Hunting і «Клинок». В результаті виробили критерії відбору ювелірних виробів для каталогу компанії.

Переможці та найяскравіші учасники експозицій увійшли в каталог «Бокадо» і потрапили на сайт компанії. Основне завдання ресурсу - надавати послуги з пошуку унікальних експонатів музейного рівня, робіт кращих стенорезная і ювелірних студій. Гордість компанії - власне виробництво найскладніших предметів мистецтва під замовлення.

Скоро «Бокадо» відзначить свій перший ювілей - 10 років з дня заснування. За ці роки серед її клієнтів побували перші особи найбільших російських компаній: РЖД, Роснефть, Газпром, а також Адміністрація Президента РФ. Для vip-персон Rolls-Royce Russia був розроблений унікальний дизайн кільця з рубіновим емаллю.

iPhone, позолочений револьвер і дорогоцінні дракони

Компанія «Бокадо» активно розвивалася як агентство ексклюзивних подарунків. Робота велася за двома основними напрямками: поповнення каталогу і власне виробництво нішевих продуктів. Наприклад, колекціонери проявляли особливий інтерес до радянської атрибутики. Майстри студії кастомизировать охолощену пістолет ТТ і револьвер «Наган»: прикрасили їх гравіруванням в кращих традиціях нагородної зброї епохи СРСР, додали портрети Сталіна і Дзержинського в складній техніці «скрімшоу» (тату по бивні мамонта).

Другий яскравий приклад - кастомизация iPhone. У 2010 році дизайнери підняли її на новий рівень, випустивши першу модель смартфона iPhone з серії «Місячний» і «Сонячний протуберанець» (iPhone Moon Protuberance і iPhone Sun Protuberance). Над кожною деталлю трудилася італійська студія Sun & Moon. А в 2011 році компанія отримала патент на дизайн.

Популярність і затребуваність унікальних творів «Бокадо» продовжувала зростати. У 2012 році телеканал НТВ запросив представників компанії взяти участь в програмі «Центральне телебачення» з моделлю iPhone Russian Federation, присвяченій дню Конституції 12 грудня. У 2015 році телеканал Москва-24 знімав репортаж в майстерні про найдорожчий телефон і золотий велосипед.

«Ми намагалися охопити кожну сферу життя, уявити найдорожче від телефонів до велосипедів і ікон. Тільки у нас можна знайти шахи за 200 мільйонів рублів, ікони по 16 мільйонів, ножі із золота, прикрашені діамантами ». - Василенко Борис, засновник компанії «Бокадо».

У якийсь момент в компанії вирішили зробити упор на курильні приналежності (випустивши серед іншого сигарний набір і трубку «Дракон»). Однак надалі цей крок виявився не зовсім вірним - незважаючи на безперечну естетичність і якість роботи, вироби не вибилися в лідери у заможних покупців. «Бокадо» прийшли до висновку, що мода на сигари і трубки остаточно пішла, коли всі перейшли на вейпи.

Чемпіонський перстень за 6 тижнів

Друге велике напрямок діяльності компанії - це ювелірне виробництво. Після декількох великих замовлень стало ясно, що той невелике коло забезпечених людей, які довірили вибір і покупку подарунка фахівцям компанії, надалі готові розміщувати замовлення на виготовлення складних ювелірних виробів.

Наприклад, один з клієнтів прийшов з проханням доопрацювати і втілити в життя чемпіонський перстень. Культура створення подібних прикрас бере свій початок в США в баскетбольних клубах NBA і американському футболі. За традицією NBA перстень колишньому гравцеві команди вручають в його перший приїзд на матч з чемпіонами. Американські персні, незважаючи на те, що це чоловіча прикраса, завжди щедро прикрашені дорогоцінними каменями і виглядають так, щоб ні у кого не виникло сумнів в статусі їх власників. Ось і для одного з гравців команди Moscow Patriots потрібно створити подібний виріб.

Спочатку ТЗ виглядало ось так:

Кожна частина персня несла певну інформацію: роки перемог, номер гравця, його місце на полі і назва команди. Але замовника не влаштовувала надмірна простота дизайну - не вистачало лиску, дорожнечі. Були вирішено використовувати емаль і дорогоцінні камені в оформленні. Наш варіант виглядав вже ось так:

Майстри намагалися відобразити все: назва команди Moscow Patriots; кількість перемог, здобутих поспіль - 10 з 2002 по 2012 рік; номер гравця - в даному випадку 21.

Надалі персні планувалося виготовляти персонально для кожного гравця. На кільцях потрібно було передбачити місце під кількість ігор, зіграних гравцем у складі команди. На представленому виробі позначено 10 ігор, але у інших їх може бути від 1 до 10.

В процесі розробки фінального дизайну на персні знайшлося місце і для прізвища гравця, і для кубка, навколо якого виблискували діаманти, - їх кількість відповідали числу перемог.

Особлива увага приділялася складною технологією виробництва: відстань між буквами, поглиблення під емаль і місце під закріпку каменів. Бічні частини кільця було вирішено не заповнювати емаллю, а покрити чорним родієм, щоб зберегти рельєфність. В якості основного матеріалу було вибрано срібло, загальна вага металу склав близько 40 грам. Поверхня персня інкрустована 103 дорогоцінними каменями, а також локально покрита білою і червоною емаллю, білим і чорним родієм.

Найбільше часу було потрібно на доопрацювання, коригування та затвердження остаточного дизайну персня. На це пішло близько 4 тижнів. Саме виготовлення зайняло в 2 рази менше часу, включаючи інкрустацію і роботу з емаллю, - 2 тижні.

«У нас дуже трепетне ставлення до емалями. Ми використовуємо тільки гарячі емалі, хоча використання холодних в десятки разів спрощує техпроцес. Тільки гаряча емаль дасть вам яскравість, соковитість фарб на багато десятиліть. Це як фарфор або скло - з часом нічого не вигорає, емаль не «провисає» після випалу ». - Ігор Гук, головний технолог і виробничник «Бокадо».

Попереду - щось бронзове і дуже душевний

За майже 10 років бутик «Бокадо» в сфері дорогих подарунків став свого роду «Майбахом» в світі «Мерседесів». Курс компанії залишиться незмінним - пропонувати і експонувати найкраще.

«Ми не зупиняємося, нам все ще є чим здивувати наших клієнтів. Так, наприклад, в цьому році через сайт було продано останні лоти з унікальної колекції міні-зброї Карнаухова. Його роботи розміщені в Тульському збройовому музеї і визнані шедеврами збройової мініатюри »- Борис Василенко.

«Бокадо» незмінно продовжує творити свої дивовижні, наповнені змістом і історичною цінністю твори. З 2014 року вони стали доступні всім заможним клієнтам на торгових майданчиках Москви, розташованих у віп-залах аеропорту Шереметьєво (термінали Е, F, D і B).

У розмовах про найближчі плани агентства не йдеться про збільшення обороту виробництва або прибутку, так як в «Бокадо» розуміють непросту економічну ситуацію Росії, безумовно впливає на кожного, що живе в цій країні. Завдання на найближчий час - вийти на ринки ОАЕ. А що стосується нових продуктів - компанія обіцяє «щось бронзове, дуже душевний і філософське».

Залиште Свій Коментар