Краса амблігоніта

Амблигонит - один з найчудовіших мінералів з несподіваними властивостями, про які мало хто знає.

Звичайно, невідомість амблігоніта багато в чому обумовлена ​​його рідкістю, а деяким цей незвичайний камінь може здатися справжньою екзотикою. Мінерал міститься в гранітних пегматитах - вулканічних породах зі складною структурою, в яких формуються кристали абсолютно неймовірних розмірів. Зрозуміло, мати природа все розрахувала з розумом, і тому з гігантських кристалів амблігоніта і родинного йому мінералу сподумена виходить дуже мало каменів, придатних для виготовлення ювелірних прикрас.

Амблігоніти, як правило, мають приємний акварельний відтінок синього і зеленого, рідше - жовтого кольору.

Крім дивного геологічного походження і яскравого зовнішнього вигляду, амблігоніти примітні і своїм хімічним складом. У них міститься корисний елемент літій, який приводить в рух електроніку від дитячих іграшок до спектрофотометрів. І хоча останнім часом літій все частіше намагаються добувати з альтернативних джерел (погодьтеся, екстракція з твердої породи пегматитов - це важко і дорого), навіть зараз майже чверть світового видобутку літію йде з кристалів сподумена і асоційованих з ними відкладень амблігоніта.

Тому коли наступного разу ви вирушите за покупкою чергового гаджета на акумуляторі, задумайтеся, може бути, ви віддасте перевагу іншій, більш яскравий і ефектний джерело літію?

Залиште Свій Коментар