9 найвпливовіших ювелірних дизайнерів сучасності

Талановиті, сміливі і самобутні ювелірні дизайнери, що задають модні тренди і незмінно захоплюють своїми шедеврами останні чотири десятиліття.

Вони походять з різних куточків світу, мають різне бачення і підходи до ювелірного мистецтва, але всі вони, безумовно, неймовірно талановиті і є майстрами своєї справи.

На честь своєї сорокової річниці журнал Robb Report пропонує невелику ретроспективу на тему творчості дев'яти найбільш значущих і впливових ювелірних дизайнерів, що створювали і створюють свої твори протягом останніх 40 років.

Жоель Артур Розенталь

Жоель Артур Розенталь, більше відомий як JAR, почав свою ювелірну кар'єру 40 років тому, після того, як став володарем вченого ступеня в галузі історії мистецтв в Гарварді. У 1977 році дизайнер-самоучка відкрив свій невеликий магазин на Вандомській площі в Парижі, і з тих пір так і не змінив свого місця роботи.

Всі до однієї роботи Розенталя є незвичайні «живі» ювелірні скульптури, прикрашені яскравими дорогоцінними каменями. У багатьох роботах часто використовується чорнений сплав срібла і золота, який Жоель сам же і розробив.

Щороку він створює близько сотні нових ювелірних творінь (частина з яких - на замовлення), що користуються неймовірним попитом на аукціонах. На сьогоднішній день аукціонними будинками було продано 14 виробів JAR, і вартість кожного з них склала понад мільйон доларів. Рекорд - рубінове брошка Camellia, продана в 2012 році за 4, 3 мільйона доларів.

Штефан Хеммерл

У 1893 році брати Джозеф і Антон Хеммерл заснували в Мюнхені однойменну компанію, яка заслужила собі славу тим, що в її стінах створювалися корони і медалі для перших осіб країни і армії.

Сторіччям пізніше Штефан і його сім'я кілька переглянули концепцію шанованого бренду і направили всі свої сили на застосування інновацій та нестандартних прийомів в ювелірній справі. Hemmerle стали вдаватися до незвичайних металів в поєднанні з високоякісними дорогоцінними каменями: наприклад, вони легко могли інкрустувати бездоганний діамант категорії Flawless і з кольором D в залізо або мідь.

За останні 15 років бренд під керівництвом Штефана Хеммерл справив на світ чимало дивовижних виробів, що представляють собою неймовірно реалістичні квіти і спокусливі фрукти, використовуючи при цьому матеріали, яким, здавалося б, не місце в ювелірному мистецтві. Від мідної флори і латунної фауни до алюмінієвих прикрас з діамантами і сапфірами (останні - входять в колекцію AL 2016 року) - фантазія і сміливість Hemmerle не знає кордонів.

Девід Юрман

Перш ніж з головою зануритися в світ коштовностей в 1980 році, Девід Юрман присвятив чимало часу вирощування в собі власного художнього бачення. На початку 90-х років Юрман покинув коледж і відправився в довгу подорож автостопом по всій країні, а також захопився скульптурою, якою займався під керівництвом Жака Ліпшиця.

Після декількох років виробництва і продажу хенд-мейд прикрас в Північній Каліфорнії Девід разом з дружиною запустили власний ювелірний бренд. І ось уже понад 30 років лаконічні срібні вироби для чоловіків і жінок від David Yurman користуються неймовірною популярністю по всьому світу. Нещодавно колекція поповнилася прикрасами з титану.

Уоллес Чан

Черпаючи натхнення в дорогоцінному камінні з підліткового віку, Уоллес Чан відкрив свою першу майстерню в Гонконзі, коли йому було всього 17 років, і з тих пір Муза не покидає його.

Незвичайні твори Чана, створені з використанням найлегшого титану і неповторною різьблення по коштовних каменів, дозволили йому потрапити в число учасників таких іменитих заходів як Європейська Виставка образотворчого мистецтва (TEFAF), виставки Biennale des Antiquaires і Masterpiece London.

Крім того, Уоллес Чан винайшов нову огранювання, відому сьогодні як Wallace Cut, суть якої зводиться до свердління крихітного отвори на зворотному боці ограненного каменю, а потім гравірування всередині нього через цей отвір тривимірних зображень. Якщо на результат поглянути, так би мовити, «анфас», то зображення неймовірним чином багаторазового відбивається всередині каменю.

Час від часу Чан вдається до співпраці з різними художниками і дизайнерами, і разом вони виробляють близько 20 ювелірних шедеврів в рік.

Мішель Онг

Мішель народилася в сім'ї лікарів, і спочатку їй була уготована досить прозаїчна кар'єра - університет вона закінчила за фахом «соціологія». Однак в якийсь момент підліткова мрія взяла верх і Онг кинула все заради того, щоб піти в підмайстри до першого алмазному імпортеру в Гонконзі.

За час навчання вона освоїла науку роботи з дорогоцінними каменями, їх огранювання і найсучасніші і складні матеріали, такі як титан. А після того, як Мішель зібрала невелику, але віддану групу клієнтів, вона зважилася відкрити власний ювелірний дім Carnet by Michelle Ong в 2003 році.

Мішель Онг створює жіночні і елегантні ювелірні вироби, в яких гармонійно сплелися східні і західні віяння і мотиви. А щоб оцінити її безмежну фантазію, досить побачити хоча б кілька творінь Онг.

Вирен Багат

Практично виріс в стінах універмагу, яким управляли батьки, Вирен знайшов своє покликання у створенні мініатюрних дорогоцінних творів мистецтва. Слідуючи за натхненням, Багат вміло втілює в своїх виробах поєднання рідної індійської культури і естетики стилю ар-деко.

Талановитого ювеліра прозвали «індійським JAR» за яскраву художність прикрас: кожне з них Вирен спочатку ретельно опрацьовує на папері, і лише після цього виставляє на суд своєї команди досвідчених майстрів.

Ювелірний дім Bhagat випускає близько 60 ювелірних виробів щороку, переважно з таких дорогоцінних каменів, як рубіни, сапфіри, смарагди та діаманти.

Віктуар де Кастелане

Сьогодні дизайнер відома в першу чергу завдяки своїм казковим дорогоцінним творам, створеним в стінах Dior, проте кар'єра її починалася в іншому, не менш відомому бренді.

У 24 роки Виктуар пощастило потрапити в помічниці до Карла Лагерфельду, який був зайнятий переосмисленням концепції і всього бренду Chanel після того, як не стало його творця Коко Шанель. Лагерфельд вражений сміливою естетикою і грайливим дизайном, яких дотримувалася де Кастеллан. І досить швидко вона встала на чолі ювелірного підрозділу компанії, створивши за час своєї роботи там чимало яскравих і ефектних коштовностей.

Після більш ніж 10 років в Chanel, в 1998 році, Виктуар виявилася на посаді креативного директора Dior, що відповідає за прикраси категорії високого ювелірного мистецтва.

На сьогоднішній день де Кастеллан стала автором безлічі незвичайних ювелірних колекцій, які неможливо забути раз побачивши. «Шовкові стрічки» в прикрасах Soie Dior, феєрверки різнокольорових дорогоцінних каменів в лінійці Dear Dior, блиск свічок і мерехтіння кришталю Версаля в Dior à Versailles - кожен раз Виктуар знаходить новий спосіб здивувати і захопити саму вимогливу публіку. І неможливо вгадати, що ж креативний директор Dior придумає наступного разу.

Амбаджі Шинде

Свого часу саме Амбаджі докорінно вплинув на стиль і дизайн коштовностей одного з найвідоміших ювелірних будинків світу Harry Winston. У далекому 1962 році засновник бренду переманив до себе дизайнера, який працював в індійської ювелірної компанії. А вже в 1966 році Шинде очолив студію дизайну Harry Winston в Нью-Йорку.

Разом з Уїнстоном вони подорожували по всьому світу в пошуках забезпечених клієнтів з особливими запитами до тих пір, поки в 1978 році глава компанії не помер. І наступні 25 років Шинде займався тим, що допомагав вирощувати впізнаваний стиль прикрас ювелірного дому, паралельно створюючи найзнаменитіші і розкішні коштовності Harry Winston. Серед них було і кольє Star of Independence з грушоподібним діамантом вагою 75, 52 карата (на думку деяких - одним з найбільш значущих надбань Гаррі Уїнстона).

Джанмарія Буччеллаті

Маріо Буччеллаті заснував однойменний ювелірний дім в Мілані в 1919 році, коли йому було 28 років. Вироби Buccellati виділялися на тлі конкурентів не тільки своєю якістю і рівнем виконання. Кожна прикраса створювалося вручну із золота, срібла і платини, і привертало увагу незвичайною фактурою, яка нагадувала то ніжну тканину, то малюнок з квітів, то візерунок з листя.

Коли син Маріо, Джанмарія, прийняв на себе кермо влади компанією в 1966 році, то активно взявся за розвиток бренду та підвищення його впізнаваності на міжнародному рівні. Так з'явилися фірмові бутіки в Парижі, Токіо і Беверлі-Хіллз. Під його керівництвом Buccellati не тільки продовжував використовувати фірмові техніки rigato (поверхню металу покривається безліччю рельєфних паралельних смуг) і telato (безліч штрих на поверхні створюють ефект тканини), але і привніс нові напрямки в ювелірні вироби, як в колекціях Animalier і Unica.

У березні 2015 року Джанмарія помер, і керівництвом підприємства зайнявся його син Андреа, продовживши втілювати яскраві художні задуми в коштовностях ювелірного дому Buccellati.

Залиште Свій Коментар