цитрин

Яскрава сонячна різновид кварцу, камінь, що приносить добробут і удачу своєму власникові.

  • Мінерал: Кварц
  • Колір: Відтінки жовтого
  • Твердість по Моосу: 7
  • Щільність: 2, 65 г / см 3

Історія цитрину

Свою назву цей камінь отримав завдяки лимонному окрасу. Citrus - лимонно-жовтий, звідси і назва «цитрин». Так жовту різновид кварцу стали називати з 1747 року. Однак цей напівдорогоцінне мінерал був відомий ще в середні століття. Тоді його називали золотистим або іспанським топазом. Однак нічого спільного, крім зовнішньої схожості між цими каменями немає.

З давніх часів камені цитрину використовували в ювелірних прикрасах, в тому числі ними прикрашали корони королів. Камінь прозорий, його легко обробляти, однак він досить рідкісний. У зв'язку з цим цитрин вже давно навчилися отримувати штучним шляхом за допомогою випалу аметисту.

Фізико-хімічні властивості цитрину

Забарвлення каменю варіюється. Він буває блідо-жовтим, соковитим лимонним, яскравим медовим. Забарвлення залежить від домішок, тривалентного заліза, четирехвалетного кремнію і тривалентного алюмінію.

Хімічна формула каменю SiO 2. Спайність повністю відсутня, злам раковістий.

Цитрин - прозорий блискучий камінь, різновид кварцу, відноситься до напівкоштовних каменів.

родовища цитрину

Мінерал утворюється в осадових породах, в гідротермальних утвореннях, залягає у вигляді прозорих кристалів.

Цитрин досить рідкісний, якщо порівнювати його з іншими різновидами кварцу. Його знаходять в Бразилії, на Мадагаскарі, в США, В Росії, в Іспанії та Франції.

Область застосування цитрину

Основною областю застосування цитрину є ювелірна промисловість. Ще в XIX столітті з цитрину і золота робили унікальні особисті печатки, якими запечатувалися особисті папери, документи і листи.

Сьогодні з цитринів роблять кільця, сережки, амулети. Природні жовті камені практично не використовують. Замість цього димчастий кварц піддається впливу високих температур, або проводиться опромінення гірського кришталю, щоб досягти необхідного відтінку.

Магічні і лікувальні властивості цитрину

З давніх часів цитрин використовували як оберіг. Він дарував міцний сон і рятував людей від кошмарів і поганих думок. Цитрин - символ сонячного світла і тепла. Він здатний позбавити від неврозів і депресій. Його енергія дарує життєві сили.

Для молодих жінок цей камінь обіцяє швидке настання вагітності. Оскільки мінерал концентрує в собі життєву енергію, його радять носити серйозно хворим людям. Літотерапевт стверджують, що саме такий камінь як цитрин здатний дарувати людині віру в зцілення.

Цитрин - покровитель азартних людей, здатний приносити удачу і підказує правильні напрямки. Цей мінерал - справжній провідник позитивної енергії. Добрі справи будуть бумерангом повертатися до власника каменю в триразовому розмірі.

Прикраси з цитрином можна носити як постійно, так і одягати на час, наприклад, вирушаючи в подорож.

Кому підходить цитрин

На думку астрологів, серед всіх знаків Зодіаку найбільше цитрин підходить Ракам, Левам, Дівам і Скорпіонам.

Цей камінь підійде молодим жінкам. Цитрин також корисно носити бізнесменам і лікарям. Людям, чия професія пов'язана з подорожами, цитрин забезпечить легку дорогу.

Залиште Свій Коментар