Історія легендарної огранки «Ашока»

Захищена патентами технологія огранки «Ашока» здатна зробити ваше обручку воістину винятковим.

Якщо ви шукаєте унікальне обручку для своєї коханої, то огранювання «Ашока» якраз для вас. Більш ексклюзивної методики обробки алмазів придумати складно: у Великобританії діаманти ограновування «Ашока» є тільки в асортименті компанії Boodles. Що ж робить цю огранювання настільки особливою?

Ключовими характеристиками будь-якого діаманта є ограновування, чистота, колір і вага в каратах, причому багато експертів ставлять на чільне місце саме перший параметр. Без правильної огранки неможливо розкрити ні внутрішню чистоту каменю, ні його колір, і навіть невеликий камінь буде виглядати набагато краще великого діаманта з неоптимальною огранюванням. Крім відомих традиційних форм ограновування (класичної, овальної, «смарагдової» та інших) існує цілий світ огранок, захищених патентами. Їх розробили ті чи інші компанії, які прагнуть запропонувати своїм клієнтам щось справді унікальне. Наприклад, недавно представлена ​​огранювання My Girl від Shimanski також покликана продемонструвати максимальний блиск і гру граней діаманта.

Огранювання «Ашока» якраз відноситься до другої категорії: її запатентував Вільям Голдберг, відомий американський фахівець по діамантах, який любив говорити: «Не варто забирати в каменю право бути прекрасним».

Витягнута прямокутна форма огранки «Ашока» з її незвичайними закругленими краями підходить не для всякого алмазу. Для неї годиться приблизно один з п'яти каменів, причому камінь повинен володіти довгастої формою і бути довшим за середній. Нащадки Голдберга стверджують, що ограновування може зайняти до шести місяців. «Ашока» налічує 62 фасета (в той час як в класичній круглої огранювання їх 57), що дозволяє каменю здаватися більше свого реального розміру. Хитромудра симетрія і продумані кути нахилу граней створюють чарівне відчуття переливається світла, укладеного всередині каменю.

Кільце Trilogy з платини з центральним діамантом огранювання «Ашока» і двома діамантами огранювання «кайт», колекція Pas de Deux від Boodles
Платинове кільце з діамантом вагою 8, 34 карата в огранювання «Ашока» від Boodles
Кільце New Vintage з платини з діамантом «Ашока» в оточенні діамантів класичної круглого ограновування від Boodles
Кільце Harmony з платини з діамантом «Ашока» від Boodles
Платинове кільце з двома діамантами огранювання «Ашока» з колекції Pas de Deux від Boodles
Кільце з двома діамантами ограновування «Ашока» в платині з колекції Pas de Deux від Boodles

Також відома історія походження назви огранки. Вважається, що Голдберг при розробці нового виду ограновування діамантів надихався формами знаменитих діамантів Ашока, здобутих багато століть назад в шахтах султанату Голконди на території сучасної Індії. Легенди свідчать, що ці камені могли знімати печаль і приносити радість. Також в III столітті до нашої ери в Індії жив імператор Ашока, який пролив багато крові, проте потім на нього зійшло осяяння, і він зрозумів, що досягти освіти можна тільки через спокій і споглядання, і закликав своїх підданих займатися буддизмом. Коли був створений перший діамант ограновування «Ашока» вагою 41, 37 карата, він був названий на честь цього освіченого правителя.

Представлена ​​колекція обручок з діамантами ограновування «Ашока» від Boodles наочно показує, наскільки різноманітною може бути ця методика обробки каміння. Від авангардних кілець Pas de Deux з оригінально розташованими діамантами до романтичних кілець серії New Vintage, в яких центральний камінь ограновування Ашока оточений свитою з діамантів класичної огранки.

Яке б кільце ви не вибрали, будьте впевнені, ексклюзив вам гарантований.

Залиште Свій Коментар