889-каратний зірчастий сапфір імені Анджеліни Джолі

Роберт Прокоп, ювелір і експерт з коштовних каменів, представив підвіску з величезним чорним зірчастим сапфіром вагою 888, 88 карата.

Своє ім'я - «Зірка Джолі» (англ. Star of Jolie) - він отримав на честь Анджеліни Джолі, всесвітньо відомої кіноактриси, а також режисера і філантропа. «Зірка» не самотня - вона служить кулоном для кольє з рожевого золота 750-ї проби, яке понад те прикрашено ще сімдесятьма чорними зірчастими сапфірами, що важать в сумі 104, 42 карата. Прикраси призначений цінник в п'ять мільйонів доларів.

Прокоп повідомив, що двосторонній кабошон в формі груші є найбільшим зірчастим сапфіром з коли-небудь сертифікованих гемологічний інститут Америки (GIA). Як повідомляється в звіті цієї організації, сапфір піддавався температурному або будь-якої іншої облагороджування; його прозорість варіюється від напівпрозорої до непрозорою. До слова, в звіті нічого не сказано про його рекордної величини. А місце його походження - не відомо.

Джолі і Прокоп уже давно спільно працюють над колекцією «Стиль Джолі», дохід від якої перераховується на користь Education Partnership for Children of Conflict - програми з підтримки освіти і зі створення нових шкіл в країнах з неспокійною військово-політичною обстановкою. Перша з побудованих по ній шкіл відкрила свої двері в Афганістані, за межами Кабула, в квітні 2013 року, там вчаться від двохсот до трьохсот дівчаток.

Крім «Зірки Джолі» Роберт Прокоп представив і інші вироби з спільної з актрисою колекції, а також зі своєї колекції Exceptional Jewels. Частина виручки від презентації буде відправлена ​​на благодійність.

Після Південної Каліфорнії, в листопаді кольє побуває на прилавках магазинів Saks Fifth Avenue в Бел-Харборі у Флориді і Палм-Дезерт в Каліфорнії. Закінчить воно своє турне в грудні на вітрині музею при Смітсонівському інституті у Вашингтоні.

До речі, навіть якби представники GIA підтвердили, що Star of Jolie - найбільший з оцінених ними зірчастих сапфірів, світовим рекордсменом за вагою та розміром залишається «Зірка Адама». Цей унікальний камінь був здобутий на Шрі-Ланці та важить 1404, 49 карата! За оцінками експертів його вартість може досягати 175 мільйонів доларів США.

Залиште Свій Коментар