Сьогодні в тренді: матричний опал

Матричний опал може виробляти суперечливе враження, однак при цьому він залишається одним з найцікавіших трендів 2015 року.

Дизайнери люблять матричні опали їх за чарівну гру світла і кольору, а вибір тонів і відтінків від білого, сірого, червоного і коричневого до рожевого і синього дозволяє вплести їх практично в будь-яку композицію. Однією з найоригінальніших різновидів матричного опала є камені, які начебто складаються з міріад різнокольорових точок, що складаються в хитромудрі візерунки і силуети.

Матричні опали добувають в штаті Квінсленд на півночі Австралії. Цей мінерал супроводжує залізній руді і формується завдяки проникненню різнокольорових потоків опалового кремнезему в порожнині несучої породи. В результаті вона також стає частиною мінералу, а потім - і ювелірної композиції. Австралія забезпечує близько 90% світового видобутку опалів, проте з них тільки 2% є матричними, тому за вартістю вони поступаються тільки своїм побратимам чорним опалів.

Іншу різновид матричних опалів добувають в Андамука в південній частині Австралії, але вони, як правило, більш світлі, і для досягнення оптимального відтінку на них наносять вуглецеве покриття.

Прожилки матричного опала, що переливаються всіма кольорами веселки, досить тонкі, тому йому часто надають при обробці незвичайну форму, щоб домогтися максимальної гри світла. Такі камені прекрасно підходять для сучасних прикрас, де драйв і естетика важливіше симетрії. Наприклад, в новій колекції Twig від K. Brunini була використана особлива «підсилює» текстура, який вдихнув нове життя в природні переплетення різнокольорових прожилок. За легендою, це сліди душ древніх предків австралійських аборигенів. Особливо ефектно виглядають браслети-Кафи з матричними опалами, оточеними рядами діамантів.

Цього року колекція L'Odyssée de Cartier від Cartier викликала справжній фурор, і використані в ній матричні опали також не пройшли непоміченими. Незвичайна текстура каменю, схожа на луску рептилії, зробило особливо ефектним одне з кольє бренду, прикрашене також смарагдами і діамантами.

Зрозуміло, особливу увагу матричних опалів приділяють австралійські бренди, і, перш за все, Margo McKinney. Переможниця міжнародного конкурсу Opal Jewellery Design Haute Joallerie Марго МакКінні обожнює використовувати їх для створення яскравих, життєрадісних прикрас.

Мені подобаються матричні опали, бо їх раптові спалахи яскравих кольорів по-справжньому унікальні. Незвичайні зелені, сині, помаранчеві і червоні відтінки роблять цей камінь дуже енергійним і при цьому природним. Марго МакКінні

У своїх прикрасах американський дизайнер Pamela Huizenga нерідко використовує незвичайні матеріали, в тому числі і австралійські матричні опали. Наприклад, в сережках з жовтого золота Памела відтіняє опали хромдіопсид в діамантовою окантовці.

Популярність опала в ювелірному мистецтві зростає з кожним днем ​​і здавати обороти зовсім не збирається. Тому можна з упевненістю сказати, що і в 2016 році матричні опали ляжуть в основу багатьох ювелірних колекцій.

Залиште Свій Коментар