Повернення ювелірних виробів - права покупця

Існує думка, що повернення купленого прикраси неможливий - про це нагадують і вивіски в магазинах. Пропонуємо з'ясувати так це, і які закони диктують правила в цьому питанні.

Витончені сережки, браслети і кільця з дорогоцінних металів можуть стати прекрасним подарунком або навіть вигідним довгостроковим вкладенням власних коштів. Однак, трапляються ситуації, коли навіть найдорожче прикраса може принести розчарування. Володар коштовності може промахнутися з розміром або кольором, а може і виявити явний недолік в покупці, наприклад, зламаний замок або хитаються камінь. Чи можна повернути ювелірний виріб в магазин і як це правильно зробити?

Підстави для повернення

Головне, що необхідно запам'ятати: підставою для повернення ювелірних виробів може служити тільки виробничий брак. Якщо ви купили вироби з каменями, і такі камені хитаються або ж взагалі випали - вирушайте в магазин і пишіть заяву на ремонт, повернення грошових коштів, обмін на таке ж або інше еквівалентне за вартістю прикраса.

Продавець (мається на увазі юридична особа) зобов'язаний взяти витрати по проведенню експертизи на себе. Однак, якщо ви отримали відмову, то можете замовити експертизу самостійно, і при наявності підтвердженого виробничого браку вимагати з магазину в досудовому або судовому порядку відшкодування не тільки вартості неякісного товару, а й усіх витрат, пов'язаних з судом і експертизою.

Скільки дається часу на повернення прикраси?

Згідно ОСТ 117-3-002-95 «термін виявлення прихованих дефектів виробів встановлюється 6 місяців з дня їх продажу через підприємства торгівлі». В окремих випадках продавець встановлює більший термін гарантії на свої прикраси, наприклад, рік або навіть два - в цьому випадку слід керуватися саме ними. У всіх інших ситуаціях - на повернення ювелірного виробу у покупця є півроку.

У багатьох магазинах висять оголошення, що свідчать, що ювелірні вироби обміну та поверненню не підлягають, однак це вірно лише частково. У Постанові Уряду РФ від 19.01.1998 N 55 говориться, що неможливий повернення ювелірних виробів тільки належної якості, а при наявності виробничого браку ви маєте беззастережне право повернути таку прикрасу - при дотриманні термінів, звичайно.

Варто зазначити, що повернення ювелірних виробів протягом 14 днів, якщо вони належної якості, також неможливий.

Про що важливо пам'ятати?

Завжди повертайте прикраси якщо переконані, що виробничий брак дійсно має місце. Експертиза завжди покаже, яким чином був отриманий той чи інший дефект. Також важливо пам'ятати, що для повернення потрібна наявність відповідних документів, що підтверджують факт покупки в даному магазині. Зберігайте товарні та / або касові чеки і бирки. З юридичної точки зору, ви можете вимагати прийняти назад прикраса, навіть не маючи при собі чека, однак це викличе дуже багато додаткових складнощів і питань.

Отже, відповідаючи на питання, чи можливе повернення ювелірного виробу в магазин, ми відповідаємо «так», проте з поправкою на те, що прикраса буде прийнято лише при наявності будь-якого виробничого дефекту. Бережіть свої улюблені коштовності і пам'ятайте про свої права.

Залиште Свій Коментар