циркон

Яскравий напівдорогоцінне каміння, назва якого так часто вводить в оману. Камінь успіху, допомагає досягати поставлених цілей.

  • Мінерал: Циркон
  • Колір: безбарвний, сірий, жовтий, зелений, рожевий, а також відтінки червоного і коричневого
  • Твердість по Моосу: 6-8
  • Щільність: 4, 6-4, 7 г / см 3

Історія циркону

Zargun перською означає «золотистий». Саме від цього слова походить назва каменю. Унікальні преломляющие властивості циркону можна порівняти лише з діамантом. Недарма на Сході циркон називають його молодшим братом.

Основні види циркону

Циркон має кілька найбільш відомих різновидів.

гіацинт

Має колір від блідо рожевого до яскраво-червоного і коричневого.

Жаргон або Яргон

Циркон жовтого кольору.

Старлит

Яскраво-блакитний циркон, який отримав свій колір після прожарювання.

Циркон часто плутають з цирконієм, проте це принципово різні речі. Циркон - це природний дорогоцінний камінь, цирконій - метал сріблястого кольору. Кубик цирконію або кубічний цирконій - цей добре знайомий всім фианит, а подібне назва пов'язана з хімічним складом цього каменю: кубічний діоксид цирконію. Називати ж фіаніти циркону неправильно, так як фіаніти штучне каміння.

Фізичні та хімічні властивості циркону

Хімічна формула циркону ZrSiO 4. Камінь крихкий, легко пошкоджуються кварцом.

Циркон містить безліч домішок, ніж обумовлюється різноманітна забарвлення каменю. У природі зустрічається білий, сірий, рожевий, червоний, бордовий, жовтий коричневий майже чорний і зелені камені. В якості домішок присутні оксиди заліза, кальцію, алюмінію, рідше гафнію.

Прозорі камені з червоним відтінком називають гіацинтами і використовують в ювелірній справі. При нагріванні циркон-гіацинт стає яскраво-блакитним. В результаті термічної обробки також можна отримати жовті або безбарвні камені.

Камінь зазвичай невеликих розмірів. Блиск від смолистого і матового до скляного.

родовища циркону

Родовища циркону в основному знаходяться в Таїланді, на острові Шрі-Ланка, у В'єтнамі і на Мадагаскарі. Гіацинти також добувають в США, Бразилії, Канаді, Норвегії та в Австралії.

Відомі родовища циркону і в Росії, зокрема, на Уралі, в Якутії, на Кольському півострові.

Область застосування циркону

На сьогоднішній день камінь використовують для виготовлення вогнестійких і вогнетривких матеріалів. Крім того, з нього витягують гафній і уран.

Циркони високої якості використовуються в ювелірній промисловості. Мінус полягає в невисокій щільності мінералу, тому його легко пошкодити. На жаль, в сучасних реаліях природний циркон виявився практично повністю витіснено з ринку ювелірних виробів і замінений штучними фіанітами. У старовинних виробах циркон зустрічається набагато частіше.

Як відрізнити натуральний циркон від підробки

Є кілька способів, які допоможуть відрізнити справжній камінь.

  • Щоб відрізнити природний циркон від фіаніту, слід пам'ятати про особливості каменю. Прозорі екземпляри самі по собі є великою рідкістю, однак і в них обов'язково будуть присутні включення, порожнечі і т. П. Фіаніт в будь-якому випадку буде прозорим, немов сльоза.
  • Переливається циркон в точності як алмаз, але там, де присутні будь-які включення є смолистий відтінок.
  • Циркон має дуже маленьку щільність в порівнянні з фианитом, отже, однакові за розміром камені будуть відрізнятися масою - циркон буде легше підробки.
  • Циркон часто буває радіоактивний. Якщо у вас є прилад, що вимірює рівень радіації, він може допомогти визначити натуральність каменю.

Лікувальні та магічні властивості циркону

З античних часів люди носять амулети з циркону, наділяючи його силою влади. У давнину цей камінь носили мудреці. Вважалося, що циркон допомагав розкривати брехню і наділяв господаря інтуїцією і даром передбачення. Циркон сприяє розвитку пам'яті та спостережливості, захищає від шахраїв. Амулет з цим каменем залучає удачу і сприяє збагаченню.

Вважається, що циркони різних кольорів по-різному впливають на людину. Наприклад, жовтий циркон радять носити людям з гіпертонією, хворим шлунком і печінкою. Блакитний камінь відновлює функцію щитовидки і підшлункової залози, а також допомагає при пухлинах в головному мозку. Чорний циркон підвищує опірність організму до вірусних захворювань.

Кому підходить циркон

Циркон підходить тим, у кого розлад між духом і тілом. Повним людям однозначно необхідно мати у себе підвіску або кільце з цирконом.

Що стосується знаків Зодіаку, астрологи в першу чергу рекомендують носити циркон Стрільцям і Водоліям. За кольором камінь повинен відповідати стихії знака.

Залиште Свій Коментар