Ізраїльський «Кармельского сапфір» подарував світові новий мінерал

Ізраїльська гірничодобувна компанія Shefa Yamim виявила у включеннях сапфіра новий мінерал. Він отримав назву кармельтазіт.

Кармельского сапфір

Новий мінерал назвали на честь місця, де він був знайдений - гори Кармель в північному Ізраїлі. Знахідка містить в собі унікальну суміш хімічних компонентів - титану, алюмінію і цирконію.

Кармельтазіт офіційно визнаний Комісією за новими мінералів і Міжнародної мінералогічній асоціацією, що підтверджує наявність відмінностей від інших існуючих мінералів за складом, кристалічною структурою і своїми властивостями.

Сапфіри, витягнуті Shefa Yamim з вулканічної гори біля гори Кармель, так унікальні, що уряд Ізраїлю надало товарний знак для цього мінералу, який буде продаватися під назвою Carmel Sapphire - «Кармельского сапфір».

Кармельского сапфіри, добуті Shefa Yamim

Використовуючи новітню технологію, вчений Університету Макуоррі в Австралії зміг ідентифікувати точний компонентний склад включень сапфіра, в якому виявлені перші залягання тістаріта НЕ космічного походження. Раніше тістаріт був знайдений лише в досягли Землю метеоритах. Вони також виявили хімічні компоненти TAZ в самому кармельтазіте, а також у вулканічному склі.

Shefa Yamim зазвичай описує колір «Кармельского сапфіра» як «чорний, блакитний або оранжево-коричневий». Найбільший знайдений до справжнього моменту дорогоцінний камінь важить 33, 3 карата.

Ми раді, що наш Carmel Sapphire був визнаний «господарем» рідкісних мінералів. У сучасному світі, де ціна каменя визначається його рідкістю, «Кармельского сапфір» - унікальне відкриття, яке не було знайдено не де-небудь, а в надрах Священної Землі компанією Shefa Yamim.

Аві Тауб, президент компанії Shefa Yamim