Синтетичний блакитний діамант рекордних розмірів

Представники російської New Diamond Technology (NDT) повідомили про те, що в стінах компанії було отримано найбільший в світі синтетичний блакитний діамант вагою 10, 07 карата.

Примітним є той факт, що попередник рекордсмена був як мінімум в два рази менше - його вага становила 5, 03 карата. Новий камінь володіє видатними характеристиками, відноситься до кольорової категорії Fancy Deep Blue, а в якості форми ограновування був обраний «Ашер».

Вирощені в лабораторії діаманти досі є вельми спірним виробом. Наприклад, багато аукціонні будинки часто просто відмовляються продавати їх. З іншого боку, той самий 5-каратний дорогоцінний камінь був куплений рітейлером у NDT за 250 000 доларів, після чого проданий покупцеві за суму, яка не розголошується. Генеральний директор NDT Тамаз Хіхінашвілі каже, що якби камінь був природним, то його вартість, швидше за все, обчислювалася б в мільйонах.

На думку Хіхінашвілі проблема натуральних діамантів полягає в тому, що люди купують дорогі камені в якості грошових вкладень і ніколи не носять їх. Компанія NDT ж прагне виробляти камені, які хтось зміг би носити в оздобленні, а не просто зберігати в сейфі.

Залиште Свій Коментар