Горний кришталь

Дивно красивий мінерал кварцової групи, що символізує чистоту, чесність і міцність відносин.

  • Мінерал: Кварц
  • Колір: безбарвний
  • Твердість по Моосу: 7
  • Щільність: 2, 6 г / см 3

Походження гірського кришталю

Гірський кришталь відомий людству з давніх часів. У Стародавній Греції існувало повір'я, що гірський кришталь - це сльози богів, що впали з небес і увібрали в себе їх силу. Японці визнавали його застиглим диханням і слиною дракона. В Європі гірський кришталь також називали арабським і богемским алмазом.

Деякі Мінерологія припускають, що свою назву гірський кришталь отримав від Теофраста, грецького вченого. За цією версією слова кришталь і кристал походять від співзвучного грецького crystallus, що перекладається як «лід». Мінерали з такою назвою описуються в «Іліаді» і «Одіссеї».

Фізико-хімічні властивості гірського кришталю

Гірський кришталь являє собою кристалічний кварц, по суті будучи чистим діоксидом кремнію (SiO2). Кристали прозорі, безбарвні або з рожевим, бузковим, золотистим відтінком. Вони мають скляний блиск і мають властивість пропускати ультрафіолет.

Зазвичай природний гірський кришталь набуває форму неправильного шестикутника від 2 до 4 см в поперечному перерізі із загостреною вершиною.

Родовища гірського кришталю

У природі мінерал утворюється в пустотах геотермальних і пегматитових жил. Зустрічаються як поодинокі, так і зрощені в щітки кристали (друзи). Незважаючи на те, що кварцові породи досить поширені, родовища якісного гірського кришталю зустрічаються не часто.

У Росії джерела мінералу зосереджені в горах Уралу і Якутії. Розробки також ведуться в Бразилії, Казахстані, Китаї. Найбільші і якісні кристали добуваються на Середньому Уралі і у Французьких і Швейцарських Альпах.

Як відрізнити підробку

Незважаючи на те, що гірський кришталь далеко не найдорожчий напівдорогоцінне каміння, у продажу можна зустріти і його штучні копії.

Найчастіше імітації гірського кришталю роблять зі скла, проте натуральний мінерал має кілька принципових відмінностей, які дозволять вам не помилитися:

  • Гірський кришталь має досить високу твердість у порівнянні зі склом. Тому, якщо ви спробуєте подряпати поверхню каменю чимось гострим, на ньому це ніяк не відіб'ється, камінь залишиться неушкодженим;
  • У натуральному мінералі, на відміну від скла, не може бути ніяких бульбашок або явно штучних включень;
  • Гірський кришталь має властивість залишатися прохолодним навіть у теплих руках, нагріваючись лише злегка і швидко остигаючи, як тільки його з рук випускають.

Цілющі і магічні властивості гірського кришталю

Найзагадковіше і містичне виріб з гірського кришталю було знайдено в 1927 році в Гондурасі на території древнього поселення майя. Це був кришталевий череп жінки дуже правильною і точної форми. Вважається, що за допомогою нього жерці майя накликали біди на своїх ворогів.

Гірський кришталь в усі часи був магічними каменем: вважалося, що він може вбирати енергію потойбічних світів і передавати її, тому кристали гірського кришталю часто використовувалися в спіритичних сеансах. Єгиптяни вирізали з них особи покійних, для полегшення їх переходу в світ мертвих. Є думка, що довгий споглядання гірського кришталю може відкрити здатність до ясновидіння і телепатії. У Китаї вірили, що ці кристали можуть встановити зв'язок часів і дозволяють заглянути в минуле і майбутнє.

Гірський кришталь має теплу і світлу енергетику, щоб її посилити кристал заряджають на сонці. Такий мінерал буде поширювати в будинку цілющу силу і позитивну енергію. Він заспокоює, попереджає сварки і позбавляє від негативу.

Гірський кришталь стимулює розумову активність, загострює сприйнятливість мозку до інформації, покращує пам'ять. Він має загальнозміцнювальну і оздоровчий вплив на організм в цілому. У Китаї загострені кристали і сьогодні використовують для точкового масажу. У Тибеті, висвітлюючи травмовані місця променями сонця, пропускають через кулі з гірського кришталю, виліковують поранених.

Кому підходить гірський кришталь

Це один з небагатьох універсальних талісманів, придатних абсолютно всім знакам зодіаку і типам особистості. Камінь пов'язаний з Меркурієм і повітряною стихією.

Для активації мозкової діяльності гірський кришталь добре носити при собі студентам і учням, особливо в період здачі іспитів, а так само тим, хто схильний до стресів і нервових напружень.

Гірський кришталь в багатьох культурах був символом жіночої чистоти і невинності, а тому вважається, що він допомагає дівчатам у пошуках істинної любові.

Варто відзначити, що гірський кришталь не дружить з міддю, а тому вироби з цим мінералом найкраще вибирати зі срібла або золота.

Залиште Свій Коментар