Годинники зі світовим часом: вся планета у вас на долоні

Якщо ви часто ставите питанням, котра година в Ріо-де-Жанейро або Ер-Ріяді, то вам дуже знадобляться годинник зі світовим часом, адже на них нанесені всі 24 часових пояси.

У вас накопичився надлишок бонусних миль від авіакомпаній всього світу? Ви подорожуєте з цілою колекцією іноземних валют і вже стали майстром перерахунку часових поясів? Тоді вам точно припадуть до смаку ці чудові годинник зі світовим часом.

Широкий вибір і хитромудра система найменування можуть спочатку привести в подив. По-перше, є годинник за стандартом GMT (з подвійним часом), також є годинник зі світовим часом, і у кожної моделі є свої особливості, які обов'язково потрібно врахувати.

Почнемо з годин зі світовим часом, які відображають всі 24 часових пояси. Кожному поясу, згідно з прийнятим в 1884 році стандарту GMT, відповідає своє місто.

Тріумф годин зі світовим часом припав на епоху розвитку повітряного транспорту, однак сама концепція була розроблена дещо раніше швейцарським годинникарем Луїсом Котье. У 1930-х роках він запропонував відображати світовий час на одному циферблаті за допомогою додаткового металевого кільця з назвами міст або місць, відповідних 24 поясам стандарту GMT. Винахід Котье використовувалося в годинах від Patek Philippe і Vacheron Constantin, а також в знаменитому годиннику World Time Victory від Agassiz, які колись належали Уінстона Черчилля, і найближчим часом будуть виставлені на аукціоні Sotheby's в Лондоні.

Більш сучасний підхід до проблеми світового часу був запропонований в годиннику RM 58-01 від Richard Mille. Їх розробили спеціально для Жана Тодта, президента Міжнародної автомобільної федерації FIA, який за службовим обов'язком постійно знаходиться в русі. На циферблаті видно не тільки всі часові пояси, а й деякі елементи внутрішнього механізму, спостереження за якими, за задумом дизайнерів, допоможе скоротати очікування наступного рейсу.

Зрозуміло, не всі годинник зі світовим часом йдуть з захмарними цінником. Наприклад, люкс-версія годин Orbis Terrarum від Montblanc з рожевого золота коштує 16 тисяч доларів, в той час як практичний варіант з нержавіючої сталі можна придбати всього за 5700 доларів. На годиннику Orbis Terrarum зображений вид земної кулі з боку Північного полюса, причому континенти, вирізані з сапфірового скла, змінюють колір залежно від часу доби.

Якщо вам захочеться чогось більш авангардного, то зверніть увагу на хронометр Zürich Worldtimer True Blue від Nomos, на яких перемикання часових поясів виконується одним клацанням. А щоб ви не загубилися в часі, червона іконка підкаже, котра година у вас вдома.

Годинники Worldtimer Navy Blue від Frédérique Constant також стануть відмінним супутником будь-якого мандрівника навколо світу. На синьому циферблаті сірим антрацитом викладені континенти, а на периферії вказані 24 часових пояси. Щоб виставити світове час вам досить вибрати поточний часовий пояс, а інше за вас зробить хитромудра внутрішня механіка.

Що й казати, з таким годинником весь світ дійсно виявляється у вас на долоні.

Залиште Свій Коментар