Раухтопаз (димчастий кварц)

Містичний камінь з групи кварцу, чия назва в реальності не має ніякого відношення до його походженням.

  • Мінерал: Кварц
  • Колір: Відтінки бурого
  • Твердість по Моосу: 7
  • Щільність: 2, 52-2, 65 г / см 3

Раухтопаз: правда і вигадка

Назв у цього дивного напівдорогоцінного каміння кілька: кернгорм, димчастий кварц, шотландський камінь. Однак, важливо зазначити, що незважаючи на те, що найбільш відомий він під ім'ям «раухтопаз» - до топазам насправді цей камінь відношення не має. Він є кварцитом, в природі зустрічається часто.

З давніх часів димчастий кварц використовувався у виробництві прикрас, ритуальних фігурок, релігійних аксесуарів. Його незвичайний сіро-коричневий колір надавав виробам велику ефектність і загадковість.

Фізико-хімічні властивості раухтопазу

Кольори димчастого кварцу - від сірого до темного сіро-коричневого. Камені, пофарбовані в чорний колір, називають Моріон. Туманне забарвлення каменю нестабільна, вона повністю зникає під впливом високої (понад 300 ° С) температури. Спостерігається легкий олександритовий ефект - в променях сонця і при штучному освітленні колір раухтопазу може змінюватися від зеленуватого до фіолетового відтінку.

Хімічна формула мінералу - SiO 2. Іноді можливі домішки алюмінію і заліза. Блиск димчастого кварцу скляний, він має високий ступінь прозорості. Сам камінь є досить крихким, однак непогано стійкий до подряпин: твердість по Моосу - 7.

родовища раухтопазу

Освіта димчастого кварцу відбувається в особливих геотермальних умовах за участю алюмінію і залозах. Найбільші родовища раухтопазу розташовані в Бразилії - більше половини всіх каменів видобувається тут.

Прекрасні зразки були виявлені і на території Альп, в США і на Мадагаскарі. Хоча, можна з упевненістю зробити висновок що в тих чи інших кількостях камінь присутній на всіх материках.

Цілющі і магічні властивості раухтопазу

Вважається, що димчастий кварц здатний допомогти в лікуванні багатьох захворювань, як фізіологічних, так і психологічних. До раухтопазу можна звернутися за допомогою в боротьбі з алкоголізмом, схильністю до суїциду і різними захворюваннями нервової системи. Крім того, камінь надає позитивно вплив на стан нирок, наднирників і репродуктивну систему.

Щоб димчастий кварц по-справжньому підтримав здоров'я людини, просто носити його в прикрасах недостатньо. Рекомендується щодня по кілька хвилин на день тримати в долонях великі кристали каменю. Прикраси з раухтопазом бажано підбирати такі, в яких камінь має постійний контакт з шкірою свого власника - намиста, кулони, браслети.

Димчастого кварцу приписують могутні магічні властивості. З давніх-давен камінь вважався «темним». Його часто використовували в ритуалах чорної магії, викликали духів, насилали порчу. Вважалося, що раухтопаз вбирає в себе все зле і темне, а потім може цю негативну енергію направити на свого власника.

Якщо ж застосовувати димчастий кварц на благо, то настільки ж потужну енергію він може направити на творення і відновлення. Раухтопаз допомагає людині відновити сили, підбадьоритися і навіть позбутися від шкідливих звичок і залежностей.

Кому підходить раухтопаз

Астрологи рекомендують щодня носити прикраси і вироби з димчастим кварцом Скорпіону і Терезам. Решті знаків Зодіаку камінь не дуже підходить, тим більше для постійного носіння. Ракам взагалі не варто контактувати з раухтопазом і навіть тримати вдома.

Дітям для носіння раухтопаз також не рекомендований. Цей камінь - для дорослих, що відбулися людей, здатних направити його енергію в правильне русло.

Залиште Свій Коментар