турмалін

Один з найвідоміших мінералів, що включає цілу колекцію найкрасивіших і найцінніших ювелірних каменів, включаючи рубелліти і турмалін Параїба.

  • Мінерал: Турмалин
  • Колір: Все
  • Твердість по Моосу: 7-7, 5
  • Щільність: 3, 02-3, 26 г / см 3

Історія турмаліну

Незважаючи на широку популярність і популярність турмаліну в усьому світі, про те, коли вперше був описаний мінерал, тривають суперечки і сьогодні. Деякі вважають, що книга 1707 року «Цікаві роздуми безсонними ночами» І. Сміта є першим джерелом відомостей про камені.

Інші починають відлік з 1711 року, коли вийшов каталог мінералів, що належали Паулю Герману. З 1672 по 1677 рік він був практикуючим лікарем на Цейлоні. Там він і зібрав колекцію каменів, описав більшість з них і створив каталог, про який світ дізнався лише після смерті вченого. У цьому каталозі мінерал значився як «хризолітовий турмалін з острова Цейлон». Походження назви мінералу сенегальське, і перекладається воно як «різнокольоровий камінь».

Фізико-хімічні властивості турмаліну

Хімічна формула турмаліну складна, існує безліч її варіацій. Кожній з них відповідає свій вид турмаліну, яких налічується більше дюжини. Основа - силікат алюмінію і бор. Решта складу може бути дуже різноманітним.

Твердість каменю по Моосу дорівнює 7-7, 5. Щільність не перевищує 3, 26 г / см 3. Турмалін - блискучий, частіше прозорий, однак зустрічаються і каламутні екземпляри.

Палітра кольорів каменю гідна окремої розмови. Крім того, що турмаліни бувають всіх кольорів веселки, у деяких каменів яскраво виражений плеохроизм - здатність змінювати колір залежно від освітлення.

родовища турмаліну

Турмаліни утворюються при високих температурах і найчастіше зустрічаються в гранітах та інших вивержених породах. Камені можна знайти в тих же родовищах, що і каситерит, топаз, вольфрамит і берил і ін.

Промисловий видобуток турмаліну ведеться на Шрі-Ланці, Мадагаскарі, в Іспанії, Китаї, Бразилії, США, Канаді, ПАР, Канаді. У Росії турмаліни добувають на Уралі. Всього в нашій країні 48 родовищ цього мінералу.

різновиди турмаліну

Основна область застосування каменю - ювелірна. Найвідомішими ж вважаються такі різновиди (в тому числі по торговому назвою) турмаліни:

Цілющі і магічні властивості турмаліну

П'єзоелектричні властивості турмаліну використовуються в створенні різних лікувальних виробах, наприклад, в подушках, поперекових поясах, наколінники і т.д. Вона є джерелом негативних іонів, що, на думку деяких фахівців, сприяє зміцненню опорно-рухового апарату. Хоча багато представників класичної медицини ставляться до цього скептично.

Порошок турмаліну використовують літотерапевт в створенні різних зілля. Відомо, що біля каменя є константа електричного заряду, яка дорівнює 0, 06 mA. Тому камінь називають «електричним зарядом». Він здатний протистояти найрізноманітнішим недугам.

Турмаліни наділяють своїх господарів міцною нервовою системою і довголіттям, допомагають зберегти зовнішню молодість поряд з міцним здоров'ям. Постійне носіння прикрас з турмаліном дозволяє прискорити обмінні процеси, посилити кровообіг і відновити сили.

Кому підходить турмалін

На думку астрологів, турмаліни підходять абсолютно знакам Зодіаку з оглядкою лише на їх колір. Так, наприклад, червоні, рожеві і золоті турмаліни очікувано підійдуть Вогняною знакам Зодіаку. Зелені і блакитні камені слід вибирати представникам Водної стихії.

А ось знаки, що відносяться до стихіям Повітря і Землі, можуть дозволити собі носити всі види турмаліну без винятку.