Марбелла - найбільший огранений блакитний топаз

Блакитний топаз - один з каменів грудня. Так чому б не помилуватися на найвидатнішого представника цього мінералу.

Неймовірний топаз вагою 8225 каратів був придбаний у 2000 році представниками Об'єднання Programa Royal Сollections на виставці Tucson Gem Shows. Оригінальна назва каменя - Topaz Azul, що в перекладі з іспанської означає «блакитний топаз». У 2010 році він був перейменований в Марбеллі в честь міста, де і виставлений цей унікальний експонат. Причиною зміни імені в тому числі стало бажання адміністрації міста підвищити інтерес туристів і посприяти культурному розвитку регіону.

Звичайно, в першу чергу, топаз Марбелла виділяється своїми неймовірними розмірами і вагою: габарити каменю приблизно складають 13x10x7 см, а вага - 1, 65 кг. Однак він не був би такий знаменитий, якби до цього не додавалася чудово виконана овальна огранювання, розкішний глибокий колір, що нагадує води Середземного моря, і ідеальна чистота каменю.

Презентація топазу Марбелла пройшла в 2010 році в Музеї сучасної іспанської гравюри, де він виставляється до цього дня.

Європейське Об'єднання по Економічним Інтересам Programa Royal Сollections, яка передала топаз адміністрації міста Марбелла (Марбелья), займається створенням колекцій унікальних предметів, що представляють найвищу наукову і художню цінність. Об'єднання має найбільшу в світі колекцією виняткових дорогоцінних каменів, а також найціннішими скульптурними творами з дорогоцінних металів, створених іспанськими майстрами - від Пікассо і Далі до сучасних скульпторів і дизайнерів.

Залиште Свій Коментар