Прикраси збережуть вашу ДНК на тисячу років

Група швейцарських учених розробила серію прикрас, що зберігають ДНК людини - молекулу, яка містить індивідуальний генетичний код.

Захищена діамантом ДНК може зберігатися тисячу років, і цікаві нащадки зможуть її отримати і проаналізувати.

Ідея зародилася у швейцарського хіміка Роберта Грасса після безуспішного пошуку в інтернеті унікального подарунка для своєї дружини. Всі знайдені варіанти були доступними для широкого загалу і взаємозамінні, але ніяк не унікальні.

В результаті вчений вирішив поєднати свої передові дослідження збереження ДНК і пристрасть до ювелірній справі. Разом зі своєю командою Грасс розробив нову технологію багаторічної консервації ДНК, засновану на тому ж принципі, що і зберігання ДНК доісторичних тварин в кістках і бурштині. Грасс назвав своє творіння «Identity Inside», і ось у чому його секрет:

  1. Покупець здає мазок з рота, використовуючи набір, наданий компанією.
  2. Команда Грасса застосовує патентований спосіб очищення і мінералізації ДНК. Потім вона поміщається в капсулу з склоподібного матеріалу.
  3. Капсула з ДНК, встановлюється в невелике заглиблення на внутрішній частині кільця. Потім вона «запечатується» круглим діамантом так, щоб він не виступав за межі обода кільця.

Грасс вважає, що в нормальних умовах законсервована таким чином ДНК може зберігатися принаймні тисячу років.

Зараз лінійка Identity Inside, випущена компанією Turbo Beads, складається з двох видів кілець, кулона ї години. Базове кільце зі срібла містить зразок ДНК і круглий діамант на внутрішній стороні обода. Модель можна доповнити таким же діамантом, але на зовнішній стороні кільця. У кулона капсула і діамант поміщені в циліндр з рожевого золота 750 проби на чорному силіконовому шнурку. У швейцарському годиннику від Langenthal капсула з ДНК і захисний діамант вмонтовані в головку подзавода. Роздрібна ціна коливається від 300 до 1000 доларів за виріб.

Грасс з колегами нещодавно запустили кампанію на Kickstarter для просування проекту. Якщо проект буде повністю профінансований, то за прогнозом Грасса, перші прикраси із серії Identity Inside будуть доступні до дня святого Валентина в 2016 році.

Залиште Свій Коментар