Музей яєць Фаберже російського мільярдера Віктора Вексельберга

Далеко не всі олігархи витрачають гроші виключно на власні забаганки - багато хто з них вірні традиції меценатства.

Серед нуворишів, відвідних кошти на благородні цілі - мільярдер Віктор Вексельберг, який заснував в Шуваловском палаці музей, що містить понад 4000 експонатів - найцінніших предметів мистецтва і картин. Особливої ​​згадки заслуговує виставлена ​​в музеї колекція з дев'яти яєць Фаберже і картин Ренуара. Більшу частину експонатів Вексельберг передав зі своєї приватної колекції.

Відреставрований палац Наришкіних-Шувалових розташований в Санкт-Петербурзі на набережній річки Фонтанки. У 2006 році Вексельберг знайшов палац в жалюгідному вигляді і, разом зі своїм культурно-історичним фондом «Зв'язок часів» виділив 1, 2 мільярда рублів на реставрацію пам'ятника культури.

Великодні яйця Фаберже для своєї особистої колекції Вексельберг викупив у 2004 році у спадкоємців Малькольма Форбса, видавця журналу Forbes. У наступні роки фонд «Зв'язок часів» викуповував з приватних колекцій інші цінні твори мистецтва.

Цілком очікувано, центральним предметом колекції стали імператорські крашанки, серед яких можна знайти і найпершу пасхальну ювелірну дивину, виготовлену Фаберже. Це яйце було замовлене Карлу Фаберже імператором Олександром III в якості подарунка імператриці Марії Федорівні на Великдень 1885 року.

Інший примітний експонат - усипане дорогоцінними каменями емальоване і ретельно оздоблене яйце, яке останній імператор царської Росії, Микола II, подарував своїй матері Марії Федорівні. Яйце прикрашене портретом імператора і його спадкоємця Олексія.

Ще одне потрапило в колекцію яйце було виготовлено до святкування ювілею коронації Миколи II і містить в собі сюрприз - яйце розкривається на дві половини, і всередині його виявляється крихітна золота карета. В інших яйцях Фаберже заховані, наприклад, золотий півень і емальований бутон троянди.

В одному з інтерв'ю Вексельберг поділився своїми думками про колекцію Фаберже і музеї в цілому: «Ми дуже хотіли створити музей, який розповідав би про історію Росії з XVIII до початку XX століття. Один із символів цієї епохи - Карл Фаберже, людина, яка досягла художніх висот в ювелірному мистецтві. Ми хотіли, щоб відвідувачі не тільки могли оцінити всю красу експонатів, але і по-справжньому відчути дух тих часів ».

На церемонії відкриття музею, який став доступний для відвідування в грудні 2013 року, був присутній прем'єр-міністр Дмитро Медведєв.