Хризоберилл

Цінний і рідкісний мінерал, найвідомішою різновидом якого є дорогоцінний александрит.

  • Мінерал: Хризоберилл (берил)
  • Колір: Коричнево-зелений, відтінки коричневого і сірого, голубувато-зелений
  • Твердість по Моосу: 8, 5
  • Щільність: 3, 5-3, 84 г / см 3

Історія хризоберилу

Хризоберилл - дивовижний, що зачаровує своєю красою дорогоцінний камінь. Свою назву він отримав завдяки золотистої забарвленні (з грец. «Chrysos» - «золотий»). Однак, цей мінерал має безліч забарвлень від безбарвних до темних, золотисто-коричневих.

Ходять суперечки про те, хто ж є сучасним першовідкривачем хризоберилу. За одним з них, дорогоцінний камінь описав А.Г. Вернер в 1790 році, перебуваючи в Бразилії. А за іншими - про мінерал, знайдений на Уралі, написали в газетах в 1840 році. Але достеменно відомо, що про магічні властивості каменю знали ще стародавні йоги, про це свідчать наскальні малюнки, що датуються II ст. до н. е.

У групі хризоберилами зібрано 3 різновиди: александрит, цимофан і простий хризоберил. Особливе місце серед дорогоцінних каменів зайняв александрит за свою здатність змінювати колір залежно від освітлення: з темно-зеленого на фіолетово-червоний.

Цімофан - жовто-зелена і золотисто-жовтий різновид хризоберилу. Особливо цінними серед цімофанов вважаються ті, що мають ефект «котячого ока». До простих хризоберилами відносяться інші прозорі камені зеленого і коричнево-зеленого кольору.

Фізико-хімічні властивості хризоберилу

Хімічна формула хризоберилу BeAl 2 O 4. Хризоберилл є досить твердим мінералом - 8, 5 за шкалою Мооса. Він володіє хорошою прозорістю і красивим скляним блиском.

Стійка забарвлення хризоберилу обумовлена ​​домішками хрому і тривалентного заліза, тому абсолютна прозорість зустрічається нечасто. Найчастіше кристали мінералу мають тріщини. Хризоберилл стійкий до впливу кислот і не розбивається від удару.

родовище хризоберилу

Хризоберилл відноситься до дуже рідкісним камінню. Головним чином, він народжується в гранітних пегматитах, слюдяних сланцях і алювіальних відкладеннях. Великі родовища олександритового різновиди хризоберилу знаходяться в районі Смарагдових копалень на Середньому Уралі, в Ільменських горах, а також на Кам'яно-Павлівському копальні в Челябінській області.

Зрідка вдавалося знаходити хризоберил в Карелії і Фінляндії. Самі ж значущі родовища цього дивного каменю в наші дні знаходяться в Африці, Бразилії, на Мадагаскарі, в Австралії і на Шрі-Ланці. У невеликих кількостях хризоберил знаходять в деяких штатах США.

Цілющі і магічні властивості хризоберилу

У східній медицині вважається, що хризоберил здатний повернути людині спокій і позбавити хворого від підвищеної збудливості. На Русі за допомогою цього самоцвіту намагалися лікувати людей від алкоголізму.

Існує думка, що хризоберил здатний чистити кров, позбавляти від шкірних захворювань, наділяє власника проникливістю і сильною інтуїцією.

Староіндійські маги були впевнені, що камінь наділяє людину дивовижним даром - допомагає розуміти мову птахів і тварин. В Європі ж використовували хризоберил для привороту жінок.

Кому підходить хризоберил

Хризоберилл (як і олександрит) добре підходить кільком знакам Зодіаку: Діві, Скорпіону, Стрільцеві, Близнюкам і Раку. До того ж він просто необхідний Тельцю, так як здатний врівноважити їх хитке душевну рівновагу.

Різновид хризоберилу цимофан, а саме - «котяче око», підходить людям, народженим в жовтні і січні.

В цілому ж, золоті прикраси з хризоберилом астрологи рекомендують носити людям, які займаються бізнесом, громадською діяльністю або будують кар'єру. Вважається, що камінь здатний захистити власника від заздрісних поглядів і подарувати велику удачу.

Залиште Свій Коментар